Wiek okresu dojrzewania w loszek remontowych i czas od odsadzenia do rui u loch jest związany z produkcyjnością dotyczącą miotów i retencją w stadzie hodowlanym. Indukcja jest procedurą stosowaną do polepszenia parametrów rui przez dni, tygodnie, a nawet miesiące. U loszek ekspozycja na knura może przyspieszyć dojrzewanie mózgu, aby pomóc w rozpoczęciu rozmnażania w docelowym wieku, masie ciała i dojrzałości. Kontakt z knurem przez 15 minut każdego dnia, zaczynając na 3-4 tygodnie przed przewidywanym postępem dojrzewania, polepsza ruję w partiach loszek.
Ekspozycja zbyt wcześnie nie sprzyja osiągnięciu dobrej synchronizacji, a zbyt późne rozpoczęcie nie zapobiegnie opóźnionemu dojrzewaniu lub rozmnażania starszych i cięższych loszek. Optymalne reakcje indukcji można uzyskać stosując fizyczny kontakt knura raz dziennie z kojcem loszek. Właściwa proporcja knur: loszki (≤1: 15) jest ważna, a jeśli stosunek ten wzrasta, należy przedłużyć czas codziennej ekspozycji lub zwiększyć liczbę knurów. Ekspozycja fizyczna przy użyciu knura "szukarka"/ poddanego wazektomii zapewnia pełny zakres bodźców. Kontrola knurów o wysokim libido za pomocą paneli, smyczy lub urządzeń mechanicznych jest ważna, aby uniknąć stresu i urazów kończyn u loszek.
Knury krzyżówki Meishan są popularne, ponieważ są mniejsze, bardziej posłuszne, ale wciąż wykazują wysoki poziom libido. Kontakt z knurem przez płot kojca jest również skuteczny przy ekspozycji loszek. Raz, dwa razy lub ciągła codzienna ekspozycja na może z każdym postępem dojrzewania, z lepszymi reakcjami wynikającymi z częstszego kontaktu. Aby ekspozycja przez płot była skuteczna, wszystkie loszki w kojcu muszą mieć przestrzeń do bliskiej interakcji, aby widzieć, wąchać i słyszeć knura przy ogrodzeniu. Odpowiednio zaprojektowane obszary ekspozycji knura mogą zoptymalizować ekspozycję przez płot, z użyciem wielu knurów i kojców. Lochy odpowiadają również na indukcję po odsadzeniu lub w późnej laktacji, jeśli odsadzenie zostanie przedłużone ponad 3 tygodnie. Dzienna ekspozycja przez płot przez 1 do 2 minut dla macior odsadzonych w kojcach pojedynczych zwiększa odsetek w rui w dniach od 4 do 6 i poprawia ruję u macior pierworódek, a także pomaga w okresach sezonowej niepłodności.
Iniekcja hormonalna u loszek jeszcze niedojrzałych i u macior, w postaci kombinacji eCG i hCG, indukuje szybki wzrost pęcherzyka i rui w 4 do 5 dni. U loszek iniekcja może być również skuteczna na kilka tygodni przed osiągnięciem dojrzałości płciowej lub u tych, którym nie udało się zareagować na 3-4 tygodnie ekspozycji na knura. Iniekcje u macior podczas odsadzania jest czasami stosowane w celu zminimalizowania ryzyka opóźnionej rui. Optymalne reakcje na podawanie hormonów zależą od tego, czy zwierzę otrzyma pełną dawkę we właściwym miejscu i iniekcja będzie wykonana na właściwej głębokości, oraz czy nie wystąpi wyciek wstrzykniętej substancji z miejsca iniekcji.
Wykrywanie rui charakteryzuje się odruchem tolerancji u loszki lub lochy, najczęściej w obecności knura i z zastosowaniem lub bez stosowania naciśnięcia grzbietu. Gdy pęcherzyki jajnikowe dojrzewają i uwalniają estrogen, dociera on do mózgu i umożliwia behawioralną ekspresję rui. Intensywność i czas, jaki zajmuje samicy taka postawa gdy dochodzi do interakcji z knurem, zależy od stadium rui. Najszybszy i najsilniejszy odruch występuje w połowie rui, w porównaniu do tuż po rozpoczęciu lub przed końcem rui. Aby wykryć ruję u loszek po przejściu do nowego obiektu, to zanim zaczniemy sprawdzać odruchy rujowe, należy dać im więcej czasu na zapoznanie się z otoczeniem.
Podczas sprawdzania rui u macior w kojcach indywidualnych, czasami starsze lochy i pewne linie genetyczne mogą nie wykazywać oczywistych pozytywnych lub negatywnych reakcji na test knura i nacisk na grzbiet. W takim przypadku można pocierać grzbiet i boki, zwracać uwagę na brak wokalizacji, nieruchomej pozycji głowy i odruchu podstawy ucha. Może to pomóc w prawidłowej identyfikacji rui. Konsekwentne wykrywanie w ustalonych odstępach czasu i stosowanie tych samych procedur każdego dnia jest ważne dla dokładności, zwłaszcza dla loszek z krótkimi okresami rui trwającymi od 1 do 2 dni. U odsadzonych macior, ruja jest dłuższa, ale dokładne wykrycie początku i końca rui może być wykorzystane do strategicznego pomiaru czasu pierwszego krycia, a także zapobiec późnemu unasiennieniu po zakończeniu rui.