Obsługa automatów do skarmiania paszą papkowatą
Od kiedy zaczęto stosować koncentraty paszowe, zauważono, że ich mieszanie z wodą ma pewne zalety. Prawdopodobnie najważniejsze z nich to zwiększone pobranie paszy i poprawa eksploatacji.
Od kiedy zaczęto stosować koncentraty paszowe, zauważono, że ich mieszanie z wodą ma pewne zalety. Prawdopodobnie najważniejsze z nich to zwiększone pobranie paszy i poprawa eksploatacji.
W tej części przyjrzymy się, w jaki sposób hormony mogą być wykorzystywane do wpłynięcia na czas oproszenia zgodnie z naszymi potrzebami.
Kiedy następuje wstrzymanie podawania hormonów, poziom progesteronu spada.
W pierwszej części dowiedzieliśmy się jak kalendarz może nam pomóc w kontrolowaniu powtarzania rui. W części drugiej zajmiemy się innymi funkcjami.
Jak dotąd, zapoznalismy się z różnymi możliwościami wykorzystania knurów do stymulacji loch w kojcach pojedynczych, w celu zmaksymalizowanie szybkości i siły bodźca. Po stymulacji lochy są gotowe do krycia.
Stosuje się wiele różnych systemów blokowania knura podczas stymulacji i krycia w kojcahc pojedynczych. Mamy zamiar wprowadzić je w życie.
Gdy locha jest w ciąży, ciałko żółte pozostaje i nadal produkuje progesteron. Poziom progesteronu jest cały czas wysoki, przez co locha nie wchodzi w ruję i utrzymuje ciążę.
W celu właściwego wykorzystania hormonów musimy znać cykl reprodukcyjny lochy i hormony, które są z tym związane.
Niezależnie od przyczyn, często niepotrzebnie marnujemy paszę. Zwierzęta nie zużywają wszystkiego, co jest dostarczane do gospodarstwa.
Bez wątpienia odsadzenie od matki jest najbardziej stresującym wydarzeniem w życiu młodego prosięcia.
Stwierdzono niezwykle wysoką liczbę powtórek rui w 31-39 dniu. U większości loch, u których badanie USG nie wykryło ciąży, powtórki miały miejsce przed 42 dniem.
Celem jest stworzenie czytelnej i łatwej w obsłudze bazy z potrzebnymi informacjami o gospodarstwie.
Kalendarz hodowlany jest jak komputer ale bez kabli, monitora, czy klawiatury.
Siara zapewnia 3 podstawowe wartości dla prosięcia: jest bardzo bogatym źródłem energii ( niezbędnej do generowania ruchu i uniknięcia wychłodzenia), przeciwciał ( chroniących przed patogenami znajdującymi się w środowisku życia prosięcia) i naturalnych czynników wzrostu (ukańczają dojrzewanie noworodka).
Aby stworzyć komfortowe warunki dla zwierząt, należy poznać ich potrzeby. Im więcej z nich możemy spełnić, tym bardziej produktywne będzie zwierzę.
Wykrywanie ruji i krycie jest najskuteczniejsze kiedy locha jest odpowiednio stymulowana.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156466 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?