Heterozja i chów wsobny
Korzyści i ryzyko związane z heterozją i chowem wsobnym.
Wiadomości, wydarzenia i raporty z najważniejszych zdarzeń w branży trzody chlewnej.
Kalendarz zawiera wszystkie wydarzenia dotyczące sektora produkcji świń. Informacje mogą być sortowane w celu ułatwienia wyszukiwania niezbędnych informacji
Zdrowie świń: wiadomości i artykuły o PRRS, PCV2, bioasekuracji, itp., przewodnik po chorobach świń, atlas patologii, przypadki kliniczne…
Wszystkie informacje na temat afrykańskiego pomoru świń (ASF) na 3trzy3, a także linki zewnętrzne.
Opis najważniejszych chorób świń
Zdjęcia najważniejszych chorób świń
Narzędzie do diagnozowania chorób świń
Kalkulator do obliczania ilości leku do podawania w wodzie do picia.
Ceny świń w poszczególnych krajach. Produkcja i handel wieprzowiną. Wiadomości dotyczące rynku świń i surowców.
Aktualne ceny świń. Tu możesz znaleźć ceny świń z ponad 20 krajów Europy, Ameryki i Azji.
Dane liczbowe i tendencje w zakresie liczebności trzody chlewnej, produkcji wieprzowiny, rynek wieprzowiny itp.
Globalne dane dotyczące produkcji i handlu dla najważniejszych surowców
Artykuły dotyczące pasz i żywienia, opis surowców i dodatków do pasz dla trzody chlewnej. Ceny surowców.
Globalne dane dotyczące produkcji i handlu dla najważniejszych surowców
Użyj tego narzędzia do zdiagnozowania problemów z współczynnikiem konwersji paszy. Kliknij na schemat blokowy lub na przyciski w tekście, aby poruszać się po różnych częściach narzędzia.
Artykuły dotyczące genetyki i rozrodu: doskonalenie genetyczne, genomika, sztuczna inseminacja, stosowanie hormonów.
Narzędzie do obliczania współczynnika remontu stada podstawowego.
Zarządzanie fermą świń, planowanie pracy w każdym z etapów produkcji: zarządzanie na sektorze loch ciężarnych, porodowym, prosiąt odsadzonych i tuczników.
Narzędzie do obliczania współczynnika remontu stada podstawowego.
Pomieszczenia i sprzęt do hodowli świń: zaprojektowanie pomieszczeń, kontrola środowiska, systemy karmienia itp.
To co różni nas od innych profili o podobnym profilu to wysoka jakość i niezależność publikowanych materiałów. Poznaj naszych autorów.
Rex Walters jest wiodącym genetykiem trzody chlewnej.
Studiował Animal Science [ Nauki o zwierzętach] w Wye College (University of London), gdzie zdobył tytuł magistra w dziedzinie genetyki świń. Tam również ukończył doktorat w 1984 roku. Spędził czetry lata na prowadzeniu zajęć i badaniach naukowych, a następnie został mianowany Genetykiem Hodowlanym w międzynarodowej grupie Unilever Agribusiness Group. Później został Dyrektorem Technicznym jednej z międzynarodowych firm zajmujących się rozrodem świń. Przez ponad dziesięć lat pracował jako niezależny konsultant (Livestock Genetics Ltd.) w dziedzinie rozrodu i genetyki z klientami z Azji, Australii, Europy i Ameryki Południowej.
Rex jest doradcą wielu organizacji krajowych i międzynarodowych (m.in. British Pig Association). Został wyznaczony jako ekspert w hodowli zwierząt i biotechnologii w Komisji Europejskiej w Brukseli.
Rex opublikował lub zaprezentował ponad 150 prac na temat genetyki i hodowli trzody chlewnej i jest regularnie zapraszany na międzynarodowe seminaria i konferencje. Jest szczególnie zainteresowany praktycznym wykorzystaniem genetyki i konserwacją genetyczną.
Zaktualizowane CV 30-sty-2013
Korzyści i ryzyko związane z heterozją i chowem wsobnym.
Cechy o wysokiej lub umiarkowanej dziedziczności łatwo poprawić, poprzez testowanie i selekcję. Jednakże, dla cech o niskim dziedziczeniu ulepszenia wykonuje się z wykorzystaniem heterozji i BLUP.
Czy przez złożoność i kosztowność genomiki, będzie ona dostępna tylko dla dużych, miedzynarodowych koncernów? Jeżeli koszty genotypowania spadną, pojawi się szansa dla mniejszych firm, które dzieląc między sobą koszty będą mogły również prowadzić poszukiwania pożądanych genotypów.
Jedną z największych zalet długoterminowych potencjałów selekcji genomowej jest możliwość określenia konkretnych genów lub regionów genomu mających znaczny wpływ na zdrowie świń, co może wspomagać selekcję zwierząt pod kątem odporności i/lub tolerancji na daną chorobę.
Głównymi korzyściami płynącymi z zastosowania informacji zakodowanych w DNA są większy postęp genetyczny, lepsza selekcja wybranych cech m.in. przeżywalność prosiąt.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 151991 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?