Zarządzanie rozrodem: indukcja dojrzewania płciowego
Po co indukować dojrzewanie płciowe? Jeśli zdecyduję się na indukcję dojrzewania, co muszę zrobić i kiedy?
Wiadomości, wydarzenia i raporty z najważniejszych zdarzeń w branży trzody chlewnej.
Kalendarz zawiera wszystkie wydarzenia dotyczące sektora produkcji świń. Informacje mogą być sortowane w celu ułatwienia wyszukiwania niezbędnych informacji
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Newsletter o trzodzie na Twoim mailu
Zdrowie świń: wiadomości i artykuły o PRRS, PCV2, bioasekuracji, itp., przewodnik po chorobach świń, atlas patologii, przypadki kliniczne…
Obrazowy i praktyczny przewodnik krok po kroku, jak przeprowadzić badanie sekcyjne świni.
Wszystkie informacje na temat afrykańskiego pomoru świń (ASF) na 3trzy3, a także linki zewnętrzne.
Opis najważniejszych chorób świń
Zdjęcia najważniejszych chorób świń
Narzędzie do diagnozowania chorób świń
Kalkulator do obliczania ilości leku do podawania w wodzie do picia.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Ceny świń w poszczególnych krajach. Produkcja i handel wieprzowiną. Wiadomości dotyczące rynku świń i surowców.
Aktualne ceny świń. Tu możesz znaleźć ceny świń z ponad 20 krajów Europy, Ameryki i Azji.
Dane liczbowe i tendencje w zakresie liczebności trzody chlewnej, produkcji wieprzowiny, rynek wieprzowiny itp.
Globalne dane dotyczące produkcji i handlu dla najważniejszych surowców
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Artykuły dotyczące pasz i żywienia, opis surowców i dodatków do pasz dla trzody chlewnej. Ceny surowców.
Globalne dane dotyczące produkcji i handlu dla najważniejszych surowców
Użyj tego narzędzia do zdiagnozowania problemów z współczynnikiem konwersji paszy. Kliknij na schemat blokowy lub na przyciski w tekście, aby poruszać się po różnych częściach narzędzia.
Comiesięczny newsletter z najnowszymi postępami w żywieniu świń
Artykuły dotyczące genetyki i rozrodu: doskonalenie genetyczne, genomika, sztuczna inseminacja, stosowanie hormonów.
Narzędzie do obliczania współczynnika remontu stada podstawowego.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zarządzanie fermą świń, planowanie pracy w każdym z etapów produkcji: zarządzanie na sektorze loch ciężarnych, porodowym, prosiąt odsadzonych i tuczników.
Narzędzie do obliczania współczynnika remontu stada podstawowego.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Pomieszczenia i sprzęt do hodowli świń: zaprojektowanie pomieszczeń, kontrola środowiska, systemy karmienia itp.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
To co różni nas od innych profili o podobnym profilu to wysoka jakość i niezależność publikowanych materiałów. Poznaj naszych autorów.
Edukacja:
Licencjat w dziedzinie Zoologii Stosowanej (parazytologia), University of Wales, UK, 1976 rok.
Ukończenie studiów doktoranckich, University of Leeds, UK, w 1981 roku. Przedmiotem pracy było badanie wpływu knurów i stymulacja knurami loszek w fazie dojrzewania płciowego.
W 1995 roku uzyskanie tytułu lekarza weterynarii (DVM), w University of Saskatchewan, w Kanadzie.
W 2000 roku otrzymanie statusu Diplomate w European College of Animal Reproduction.
Kariera:
2011 - obecnie. Profesor nadzwyczajny (medycyna produkcji świń), School of Animal and Veterinary Sciences, University of Adelaide. Obowiązki obejmują nauczanie w programach Animal Science, Veterinary Technology, Veterinary Bioscience i DVM na Uniwersytecie w Adelajdzie, a także zapewnianie nauczania on-line w zakresie hodowli świń i teriogenologii dla innych instytucji. Obecne zainteresowania badawcze obejmują bezinwazyjną kontrolę rui, owulacji i porodu oraz przeżywalność noworodków. Jestem członkiem rady redakcyjnej czasopisma Animals.
2001 - 2011. Profesor nadzwyczajny (medycyna produkcji trzody chlewnej), Department of Large Animal Clinical Sciences, Michigan State University. W zakresie obowiązków znajduje się rozbudowa i nauczanie przedklinicznych i klinicznych przedmiotów w programie studiów weterynaryjnych oraz badania naukowe. Nauczanie przedmiotów klinicznych obejmuje współpracę z Iowa State i Guelph Universities. Został także opracowany kurs on- line z zakresu rozrodu świń, który jest w chwili obecnej tłumaczony na język hiszpański i tajski. Działalność naukowa skupia się na kontroli porodu i poprawie wyników rozrodczych loch z użyciem sztucznej inseminacji, ze szczególnym uwzględnieniem nasienia o niepełnej wartości, na przykład powtórnie zamrażanego lub starego. Przedmiotem badań jest również kontrola hormonalna rui i owulacji z uwzględnieniem występowania sezonowej niepłodności.
1999 - 2001. Starszy wykładowca, Department of Farm Animal and Equine Medicine and Surgery, Royal Veterinary College, University of London. Oprócz działalności dydaktycznej, przeprowadzałem badania nad reprodukcją i porodami na terenie Australii, Włoch, Holandii i Hiszpanii.
1995 - 1999. Pracownik naukowy, Alberta Agriculture, Food and Rural Development. W tym czasie zapoczątkowałem programy badawcze zajmujące się oddziaływaniem zarządzania/żywienia/chorób na rozrodczość. Byłem redaktorem Canadian Journal of Animal Science i Journal of Swine Health and Production.
Byłem akredytowanym federalnym lekarzem weterynarii. Zajmowałem się problemami związanymi ze zdrowiem stad we współpracy z lokalnymi lekarzami i doradztwem w zakresie zarządzania stadem i reprodukcją.
1987 - 1995. Pracownik naukowy, Department of Animal and Poultry Science, University of Saskatchewan. Badania prowadzone w tym czasie obejmowały wiele dziedzin (zobacz: lista publikacji). Ponadto nadzorowałem prace kilku doktorantów, a także przygotowywałem zajęcia z tematu fizjologii zwierząt.
1984 - 1987. Adiunkt, Department of Animal Science, University of Alberta. Tematem badań był zwiazek między żywieniem a rozrodczością. Oprócz tego byłem promotorem kilku doktorantów.
1982 - 1984. Adiunkt, Massey University, Nowa Zelandia. Obszar głównych badań obejmował endokrynologię w okresie wczesnoodsadzeniowym, wpływ częściowego odsadzania na lochę i wpływ Regumate na płodność loch pierwiastek.
1981 - 1982. Adiunkt, University of Leeds, dalsze badania nad feromonami knura.
Jestem związany z konsorcjum naukowców i lekarzy weterynarii w zakresie tworzenia płyt CD z informacjami na temat zarządzania i rozwiązywania problemów związanych z rozrodem w stadach hodowlanych.
Publikacje:
Peer reviewed 130+
Reviews 16
Extension/Technical 80+
Zaktualizowane CV 10-mar-2023
Po co indukować dojrzewanie płciowe? Jeśli zdecyduję się na indukcję dojrzewania, co muszę zrobić i kiedy?
Indukcja porodu jest potrzebna, aby poprawić zdolność personelu gospodarstwa do nadzorowania porodu, ale musisz postępować rozważnie; nie wprowadzaj indukcji, chyba że jest to konieczne.
Krótszy schemat dawkowania mniejszą dawką oszczędza pieniądze, ale istnieje zwiększone ryzyko rozwoju torbieli pęcherzykowych, które mogą wystąpić przy dawkach poniżej 13 mg / dobę.
Spotkanie celów hodowli seryjnej wymaga dostępności wystarczającej liczby gotowych do spożycia maciorek i loszek.
Załóżmy, że przewidywany procent oproszeń (skuteczność krycia) i prosiąt żywo urodzonych w danym stadzie powinien wynosić odpowiednio 90% i 12,5%, ale obecny wynik to 82% i 11,3%. W praktyce oznacza to, że zbyt wiele zainseminowanych loch w ogóle nie rodzi, a te które rodzą, mają mało liczne mioty.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 157474 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?