UE: rekordowo wysoki eksport rolno-spożywczy w marcu 2023 r.
Po lutowym odbiciu eksportu, handel rolno-spożywczy w UE nadal rozwijał się, odnotowując znaczny wzrost eksportu w marcu.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Po lutowym odbiciu eksportu, handel rolno-spożywczy w UE nadal rozwijał się, odnotowując znaczny wzrost eksportu w marcu.
Nowe badania analizują, w jaki sposób można hodować świnie bez obcinania ogonów.
Rolnicy mogą otrzymać rekompensatę za straty ekonomiczne spowodowane zakłóceniami na rynku, wysokimi cenami nakładów, spadającymi cenami produktów rolnych i zdarzeniami klimatycznymi.
Najnowsza publikacja FAO dotycząca perspektyw żywnościowych wskazuje na prawdopodobny wzrost produkcji w większości kategorii.
Oczekuje się, że globalna produkcja wieprzowiny nieznacznie spadnie.
Bundestag zatwierdził ustawę przedłożoną przez Federalne Ministerstwo Żywności i Rolnictwa dotyczącą obowiązkowego oznakowania państwowego zgodnie z hodowlą zwierząt.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 168944 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Do tej pory w tym roku Hiszpania zaimportowała ponad 14% więcej prosiąt z Holandii.
Genesus opublikował swoją listę MEGA producentów na świecie.
Wartość eksportu osiągnęła 18,6 mld euro, czyli o 10% więcej niż w lutym 2022 r.
Zawieszenie ceł importowych, kontyngentów i środków ochrony handlu na ukraiński eksport do Unii Europejskiej - znane jako Autonomiczne Środki Handlowe (ATM) - obowiązuje przez kolejny rok.
Parlament Europejski przyjął stanowisko do rozmów w sprawie nowych przepisów dotyczących oznaczeń geograficznych UE dla produktów rolnych.
Indeks cen mięsa FAO wzrósł w maju.
Wprowadzanie leków na rynek stało się szybsze i mniej kosztowne.
Zawieszenie wszystkich ceł, kontyngentów i środków ochrony handlu na ukraiński eksport zostaje przedłużone.
24 maja rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”, realizowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O wsparcie mogą się ubiegać rolnicy, którzy ubezpieczają zwierzęta wybranych gatunków na wypadek wystąpienia salmonellozy.
Rynek wegetariańskich lub wegańskich alternatyw dla mięsa nadal rośnie, a produkcja wzrosła o 6,5% w porównaniu do 2021 roku.
Pierwsze trzy niemieckie zakłady uboju i przetwórstwa zostały ponownie zatwierdzone przez władze koreańskie do eksportu do Korei Południowej.
Niedawna wizyta państwowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Chinach utorowała drogę do zatwierdzenia 15 firm (4 rzeźnie i 11 zakładów przetwórczych) do eksportu wieprzowiny do Chin.
Zwiększona produkcja roślinna w Stanach Zjednoczonych i Brazylii, odbudowa poziomu zbiorów w Argentynie i Unii Europejskiej.
Pozwoli to na kontynuację eksportu ukraińskiego zboża.
Rosyjski eksport wieprzowiny nadal rośnie po spadku w ubiegłym roku.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji