Oznaki porodu: fizjologia i zachowanie lochy
Zrozumienie procesu porodu i rozpoznawanie znaków dla różnych etapów porodu, pomagają nam opracować plany zarządzania w celu zwiększenia prawdopodobieństwa żywych urodzeń prosiąt.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Zrozumienie procesu porodu i rozpoznawanie znaków dla różnych etapów porodu, pomagają nam opracować plany zarządzania w celu zwiększenia prawdopodobieństwa żywych urodzeń prosiąt.
Obecnie wykorzystuje się tylko frakcję bogatą w plemniki. W niniejszym artykule przeanalizowano możliwości wykorzystania pozostałych frakcji.
Josep Gasa i Josep Casanovas komentują ostatnie badania dotyczące wpływu stresu cieplnego na lochy: w których tygodniach ma on największy wpływ na oproszenia? Co z okresem między odsadzeniem a pierwszym oproszeniem? Czy istnieją różnice w zależności od wieku?
Kontynuujemy nasze porównanie danych produkcyjnych pomiędzy fermami loch w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Tym razem koncentrujemy się na wskaźniku wymiany, śmiertelności przedodsadzeniowej i masie odsadzeniowej.
Porównanie hiszpańskich i amerykańskich głównych wyników produkcyjnych na fermie loch
Oto jak ultradźwięki mogą być wykorzystywane do wizualizacji struktur jajników, oceny stanu dojrzewania i diagnozowania patologii jajników.
Każda ferma powinna przeanalizować swoje dane historyczne w celu określenia wpływu sezonowości na wskaźnik oproszeń i płodność.
Kończąc tę serię artykułów, specjalista ds. reprodukcji świń i sztucznego unasienniania Javier Gil wyjaśnia znaczenie właściwego zarządzania po porodzie, jeśli chodzi o to, kiedy należy przenosić lochy i jak je karmić.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 168540 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Kontynuujemy serię artykułów, w których specjalista rozordu świń i sztucznego unasienniania, Javier Gil, przedstawia nam kluczowe kwestie dotyczące właściwego zarządzania w celu poprawy płodności i plenności. W tym artykule szczegółowo opiszemy ważne aspekty dotyczące dawek nasienia i ich przechowywania.
Występowanie mało licznych miotów oraz czynniki wpływające na liczbę żywych prosiąt urodzonych na fermach trzody chlewnej.
Odpowiedzi użytkowników w ankiecie 333 na temat długości ciąży u loch pokazują, że ciąże mają tendencję do trwania około 115,5 dnia.
Od 2017 roku liczba loszek wchodzących w ruję (z odruchem akceptacji) stopniowo spadała do poziomu poniżej 50-60% loszek gotowych do inseminacji...
Kontynuujemy naszą serię artykułów, w których ekspert ds. rozrodu i sztucznej inseminacji świń Javier Gil dzieli się kluczowymi punktami dotyczącymi właściwego zarządzania sektorem krycia w celu poprawy płodności. W tym artykule omówiono kryteria ustalania prawidłowych metod inseminacji.
Od kilku lat inseminacja zaszyjkowa jest powszechna w większości ferm trzody chlewnej. W tym artykule omówimy wspólnie z Javierem Gilem, specjalistą od reprodukcji świń i sztucznej inseminacji, o czym należy pamiętać, aby prawidłowo wykorzystać tę technikę.
Miałem wiele wspaniałych przykładów, w których wyniki gospodarstwa były tak naprawdę dziełem jednej osoby dążącej do doskonałości. Najlepsi z zatrudnianych przez nas ludzi nie tylko przyswoją wiedzę, ale przez codzienną obserwację i pracę mogą wynieść się na wyższy poziom.
Pomimo tego, że jest to dobrze znana technika, wciąż popełniane są błędy przy jej stosowaniu. Pojawiają się pytania, na które postaramy się odpowiedzieć.
Zmiana schematu pobierania paszy w trakcie laktacji ma ogromny wpływ na produkcyjność zwierząt.
W pierwszej części tej serii artykułów omawialiśmy, jak prawidłowo stymulować ruję. W tym artykule kontynuujemy rozmowę ze specjalistą od reprodukcji świń, Javierem Gilem Pascualem, koncentrując się na wykrywaniu rui.
Czy wysoki wskaźnik długości użytkowania loch wskazuje na wysoką wydajność?
W serii artykułów Javier Gil Pascual, specjalista ds. rozrodu i inseminacji świń, omawia kluczowe aspekty stymulacji, wykrywania rui i inseminacji świń.
Loszki zdecydowanie częściej powtarzają ruje…. ale dlaczego?
Sztuczka polega na użyciu sprężyny do trzymania worka z nasieniem podczas inseminacji.
Niektóre procedury są szeroko stosowane w codziennej pracy i możemy nawet myśleć, że kryje się za nimi jakaś logika, ale czy zostały one zweryfikowane naukowo?
Który wskaźnik najlepiej odzwierciedla wyniki - wskaźnik porodów czy dni nieprodukcyjnych?
Co jest ważniejsze: ferma czy genetyka?
Czy warto, żebym kupował do swojej fermy wysokoplenne lochy?
Zarządzanie martwym nasieniem, analiza danych, szczepienia, ... oto kilka przykładów, którymi zajmiemy się analizie 6 przypadków.
Jest to czas związany nie tylko z dniami nieprodukcyjnymi, ma większy wpływ na lochę niż wcześnie sądziliśmy.
Rozrodczość świń i lato nie są dobrymi przyjaciółmi. Jest ciepło, liczba godzin światła spada, spada płodność i weterynarze częściej, niż w pozostałych porach roku spotykają się z zaburzeniami w rozrodzie.
Różnice morfologiczne w ścianie szyjki macicy i kanale między lochami wieloródkami i loszkami wymagają kateterów do sztucznej inseminacji dostosowanych do cech anatomicznych loszek.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji