Idealna bioasekuracja dla fermy loch (1/2)
W tym artykule przyjrzymy się, jakie elementy bezpieczeństwa biologicznego powinny być uwzględnione przy projektowaniu fermy loch, choć mają one zastosowanie w każdej fermie.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
W tym artykule przyjrzymy się, jakie elementy bezpieczeństwa biologicznego powinny być uwzględnione przy projektowaniu fermy loch, choć mają one zastosowanie w każdej fermie.
Zwiększone wymagania dotyczące produkcji, dobrostanu, identyfikowalności; więcej zwierząt na jednego pracownika... Nie ulega wątpliwości, że technologia odegra kluczową rolę, pomagając nam stawić czoła tym wyzwaniom. Jakie są główne zalety i wyzwania związane z tym postępem?
Innowacyjny cyfrowy system kontroli bioasekuracji i jego zastosowanie do obiektywnego monitorowania wewnętrznego bezpieczeństwa biologicznego i przemieszczania się w gospodarstwie.
Plusy i minusy utylizacji zwłok, hydrolizy alkalicznej, rozkładu beztlenowego, zgazowania i homogenizacji.
Plusy i minusy najczęściej używanych systemów usuwania zwłok: zakopywanie, kompostowanie, spalanie i utylizacja. Wpływ na środowisko i bioasekurację.
Przemieszczenie zwierząt może zagrozić bezpieczeństwu biologicznemu fermy. Istotne w zapobieganiu zakażeń krzyżowych są dobrze zaprojektowane rampy i protokoły bezpiecznego załadunku.
Konstrukcja poskromu DIY dla majsterkowiczów umożliwia szybkie i wygodne przycinanie racic loch.
Przemysł trzody chlewnej musi przeciwdziałać obawom związanym ze zmianą klimatu i przedstawić dowody, że dokładamy starań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 168540 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Kamery 3D umieszczone nad kojcami świń mogą automatycznie wykrywać zmiany postawy ogona, służąc jako system wczesnego ostrzegania przed przypadkami gryzienia ogonów.
W artykule opisano, jak przeprowadzić i ocenić wyniki walidacji mikrobiologicznej i wykrywania trifosforanu adenozyny.
Zamykanie loch w kojcach porodowych jest ostro krytykowane przez opinię publiczną, branża zmierza w kierunku innowacyjnego utrzymania loch karmiących.
Jakie najważniejsze punkty należy uwzględnić podczas kontroli czyszczenia i dezynfekcji ciężarówki, która przewoziła świnie? W tym artykule skupiamy się na oględzinach.
Prefabrykowane pokoje lub odnowione kontenery mogą być pierwszą linią obrony dla zewnętrznego bezpieczeństwa biologicznego, zwiększając ochronę naszych gospodarstw.
Kluczowe aspekty i punkty krytyczne, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu protokołu higieny transportu świń dla twojego systemu.
W tym artykule opisano, jak powinna wyglądać „idealna” stacja myjąca do czyszczenia pojazdów do transportu zwierząt, przy zachowaniu najwyższych standardów.
Dlaczego osiągnięcie bezpieczeństwa biologicznego w transporcie jest tak skomplikowane? W pierwszym artykule z serii dokonamy przeglądu różnych wyzwań, które musimy pokonać, aby osiągnąć bardziej efektywną bioasekurację w pojazdach transportujących świnie.
Rozwiązania technologiczne są obecne na fermach świń od wielu lat. Jest to obszar rozwoju, który szybko postępuje i rozprzestrzenia się na całym świecie.
Kompleksowy program zarządzania gnojowicą- drogocenny surowiec z problematycznego produktu odpadowego.
Przeprowadziliśmy wywiad z właścicielem Yangxiang, aby lepiej zrozumieć rozwój projektu i czego się nauczył.
333 wraz z Javierem Lorente odwiedza chińską fermę 28,000 loch w 9- piętrowych budynkach.
Farma La Bonita położona jest między tropikalnymi górami na wysokości 2000 m, co nadaje jej wysoki status zdrowotny. Podczas naszej wizyty pokazano nam procedury zarządzania gospodarstwem i obiekty, w tym ciekawy karmnik dla prosiąt odsadzonych.
Korzystanie z wózka zaprojektowanego do suszenia i przechowywania lamp grzejących na porodówkach w celu przedłużenia ich żywotności.
Zmieniły się systemy i mechanizmy karmienia loch w okresie laktacji, ponieważ technologia wpłynęła na modernizację ferm trzody chlewnej.
Jak osiągnąć średnią dzienną dawkę 6 kg, której potrzebują dzisiejsze lochy karmiące?
Kluczowe kwestie do rozważenia związane z bioasekuracją i aspektami praktycznymi, które zminimalizują przenoszenie chorób podczas procesu przemieszczania zwierząt.
Wyróżniamy różne możliwości rozdzielenia stref czystych i brudnych w miejscach służących jako wejścia dla personelu na teren fermy. To właśnie na tym etapie zaczyna się bioasekuracja. Wprowadzenie prostych i łatwych zasad, zwiększa prawdopodobieństwo efektywności programu zabezpieczającego gospodarstwo.
Zastosowanie gładkich płytek u podstawy ogrodzenia nie pozwoli gryzoniom wspiąć się i przejść na teren fermy.
Przedmiotem tego artykułu jest biofilm, „brud w rurach z wodą”, przyczyna problemów w warunkach i jakości zaopatrzenia w wodę.
Jak zwiększyć zużycie wody u prosiąt w okresie 2–3 dni po odsadzeniu, wykorzystując ich naturalną ciekawość.
Druga część tego artykułu mówi o tym, czego możemy się nauczyć z instynktu gniazdowego lochy, jedzenia paszy w okresie laktacji, związku z pracownikami i grupą.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji