Strona 3 - artykuły na temat ciąża
Wpływ zakażeń PCV2 na rozród: chorba, zakażenia pionowe, diagnostyka i szczepienia.
Jest całkiem możliwe że status immunologiczny fermy znacząco różni się od tego który był przed masowym szczepieniem prosiąt.
Ustawianie porodów II
Czas trwania ciąży wynosi około 113 do 15 dni. Jednak pewien odsetek loch może mieć prawidłowy termin porodu trzy dni wcześniej lub później.
Wpływ długości ciąży na przebieg porodu u loch, dzienne przyrosty prosiąt i ich profil metaboliczny
Wpływ względnego stusunku prolaktyny do progesteronu na ilość produkowanej siary przez lochy pierwiastki
Wpływ dostępnej przestrzeni i liczby przebytych porodów na wybrane wskaźniki dobrostanu i wyniki rozrodcze loch utrzymywanych grupowo
Organizacja wymiany loch II
W poprzednich prezentacjach przybliżone zostało, jak istotne jest utrzymanie odpowiedniego przekroju grup na sektorach porodowych.
Żywienie fazowe loch ciężarnych
Dostępność odpowiedniej paszy musi sprostać zapotrzebowaniu loch ciężarnych na odpowiednie składniki odżywcze; stąd istnieje potrzeba żywienia fazowego.
Struktura stada loch (I)
Jednym z głównych celów zarządzania stadem loch jest uzyskanie prawidłowej jednorodności partii zwierząt.
Ustawianie porodów (I)
W tej części przyjrzymy się, w jaki sposób hormony mogą być wykorzystywane do wpłynięcia na czas oproszenia zgodnie z naszymi potrzebami.
Czynniki ryzyka wystąpienia kulawizn u loch w ciągu pierwszych dni od wprowadzenia do kojców grupowych
Korzystanie z kalendarza hodowlanego (II)
W pierwszej części dowiedzieliśmy się jak kalendarz może nam pomóc w kontrolowaniu powtarzania rui. W części drugiej zajmiemy się innymi funkcjami.
Stosowanie hormonów (II)
Gdy locha jest w ciąży, ciałko żółte pozostaje i nadal produkuje progesteron. Poziom progesteronu jest cały czas wysoki, przez co locha nie wchodzi w ruję i utrzymuje ciążę.