Strona 3 - artykuły na temat genetyka-rozród
Hypor: selekcja genetyczna linii matecznych
Nasza seria artykułów o różnych firmach genetycznych jest kontynuowana. Tym razem rozmawiamy o Hypor z Manuelem Revillą.
Porada: saszetka na biodra do pomocy przy porodach
Użyj saszetki, aby zawsze mieć pod ręką materiały potrzebne do pomocy przy porodach.
Parametry genetyczne dla wczesnej masy ciała prosiąt, cech miotu i liczby funkcjonalnych strzyków u świń z chowu ekologicznego
Linie mateczne PIC. Kluczowe aspekty zarządzania
W tym artykule skupiamy się na kluczowych aspektach zarządzania dla optymalnej wydajności loch z tą genetyką. W tym celu rozmawialiśmy z Pablo Magallónem, lekarzem weterynarii Działu Technicznego z PIC South Europe.
Wykrywanie zmian wielkości sromu lochy w okresie rui z wykorzystaniem urządzeń wizyjnych
Lochy - mamki: zmiany na przestrzeni ostatnich pięciu lat
Baza danych PigCHAMP Pro Europe została wykorzystana do analizy loch - mamek, które odsadzają prawie dwukrotnie więcej niż wynosi średnia w gospodarstwie.
Wytwarzanie genetycznie modyfikowanych zarodków świń poprzez lipofekcję oocytów nienaruszonych przez zona-pellucida z wykorzystaniem systemu CRISPR/Cas9
Wpływ masy ciała lochy przy pierwszym kryciu na kondycję ciała i wydajność
Linie mateczne PIC. Kryteria genetyczne
Zaczynając od PIC, rozpoczynamy nową serię artykułów na temat różnych firm genetycznych. Przeprowadziliśmy wywiad z Juanem Manuelem Herrero, menedżerem usług genetycznych PIC na Hiszpanię i Portugalię, który opowiada o programie genetycznym PIC.
Lochy, od których odsadzono zero prosiąt: problem na porodówce
Lochy, które próbują odzyskać siły po tym, jak nie odsadzono od nich żadnego prosięcia mają wyraźnie niższą wydajność i znaczną szansę na ponowne niepowodzenie w laktacji.
Film: jak dostrzec oznaki porodu
Identyfikacja poszczególnych etapów porodu pozwala nam monitorować proces i podejmować działania mające na celu maksymalizację liczby prosiąt urodzonych żywych i ich żywotności.
Dynamiczna grupa loch ciężarnych ze stałą kontrolą wagi
Stałe monitorowanie masy ciała loch znacząco poprawiło efektywność wykorzystania paszy i długowieczność loch.
Zaszyjkowa sztuczna inseminacja u loszek
Stosowanie sztucznej inseminacji zaszyjkowej u loszek pozostaje wyzwaniem ze względu na trudności z wprowadzeniem kateteru przez szyjkę macicy. Ponadto, czas potrzebny do przeprowadzenia PCAI w porównaniu z lochami wieloródkami jest zazwyczaj dłuższy.
Dania wyznacza cele na rok 2050
Najważniejsze aspekty planu to dobrostan zwierząt, ograniczenie stosowania antybiotyków oraz emisja CO2.