Praktyka: Możliwość wykrycia zakażenia PRRS u knurów w zależności od rodzaju próbki
Czy używamy najlepszych próbek i technik do monitorowania nieobecności PRRS w stadach knurów?
Czy używamy najlepszych próbek i technik do monitorowania nieobecności PRRS w stadach knurów?
We Francji zakaz kastracji świń bez uśmierzania bólu, tj. bez znieczulenia, obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., co doprowadziło do produkcji niekastrowanych samców świń. Główną trudnością związaną z tym rodzajem produkcji jest ryzyko obecności nieprzyjemnego zapachu w mięsie tych zwierząt.
Nasza seria artykułów o różnych firmach genetycznych jest kontynuowana. Tym razem rozmawiamy o Hypor z Manuelem Revillą.
Stałe monitorowanie masy ciała loch znacząco poprawiło efektywność wykorzystania paszy i długowieczność loch.
Obecnie wykorzystuje się tylko frakcję bogatą w plemniki. W niniejszym artykule przeanalizowano możliwości wykorzystania pozostałych frakcji.
Oto jak zrobić bramkę modułową o regulowanej długości i którą można łatwo zainstalować we wszystkich korytarzach na fermie loch.
W pierwszej części tej serii artykułów omawialiśmy, jak prawidłowo stymulować ruję. W tym artykule kontynuujemy rozmowę ze specjalistą od reprodukcji świń, Javierem Gilem Pascualem, koncentrując się na wykrywaniu rui.
W serii artykułów Javier Gil Pascual, specjalista ds. rozrodu i inseminacji świń, omawia kluczowe aspekty stymulacji, wykrywania rui i inseminacji świń.
Zarządzanie martwym nasieniem, analiza danych, szczepienia, ... oto kilka przykładów, którymi zajmiemy się analizie 6 przypadków.
W ostatnim rozdziale przeanalizowaliśmy wytyczne krycia, które są bliskie ideału, a to znaczy, że osiągały te cele: co najmniej jedno krycie powinno być wykonane w idealnym czasie, a także osiągnąć ten cel jak najmniejszą liczbą kryć.
Testy mają zastosowanie praktyczne przy wykrywaniu knurów, których potomstwo ma większą skłonność do przepuklin lub pewnych chorób przewodu pokarmowego jak na przykład PFTS.
Jak dotąd, zapoznalismy się z różnymi możliwościami wykorzystania knurów do stymulacji loch w kojcach pojedynczych, w celu zmaksymalizowanie szybkości i siły bodźca. Po stymulacji lochy są gotowe do krycia.
Stosuje się wiele różnych systemów blokowania knura podczas stymulacji i krycia w kojcahc pojedynczych. Mamy zamiar wprowadzić je w życie.
Wykrywanie ruji i krycie jest najskuteczniejsze kiedy locha jest odpowiednio stymulowana.
PCV2 może być siany z nasieniem przez zakażone knury a wyniki badań wskazują na możliwość jego transmisji na loszki i lochy w wyniku inseminacji, co w efekcie może powodować zaburzenia w rozrodzie. Na razie brak jest jednak dowodów na to, że PCV2 wpływa na cechy nasienia.