Kalendarz zawiera wszystkie wydarzenia dotyczące sektora produkcji świń. Informacje mogą być sortowane w celu ułatwienia wyszukiwania niezbędnych informacji
Użyj tego narzędzia do zdiagnozowania problemów z współczynnikiem konwersji paszy. Kliknij na schemat blokowy lub na przyciski w tekście, aby poruszać się po różnych częściach narzędzia.
Zarządzanie fermą świń, planowanie pracy w każdym z etapów produkcji: zarządzanie na sektorze loch ciężarnych, porodowym, prosiąt odsadzonych i tuczników.
Celem badania było ocenienie zmian temperatury ciała i aktywności u loszek remontowych w momencie wystąpienia rui w celu uzyskania wstępnych danych do opracowania zdalnego systemu wykrywania obecności rui u świń komercyjnych.
Dokonujemy przeglądu istotnych czynników związanych z reprodukcyjnością loch, ich wydajności i produktywności stad w stadach. Obejmuje on zarówno czynniki na poziomie loch, jak i na poziomie stada.
Badanie to miało na celu ocenę ochrony klinicznej, poziom wiremii cirkowirusa świń typu 2 (PCV2) i odpowiedzi immunologicznej (przeciwciała i IFN-gamma komórek wydzielających (SC)) u prosiąt szczepionych w różnym wieku, a mianowicie w 4, 6 i 8 tygodni, pochodzących od loch szczepionych przeciwko PCV2.
U świń niedobór choliny w diecie powoduje zmiany w stężeniu choliny w osoczu, co jest widoczne pod koniec laktacji. Betaina i FA w mleku również zależą od diety loch i dnia laktacji. Zmiany w stężeniach tych składników mogą mieć wpływ na rozwój prosiąt noworodków.
Obecne badania wykazały, że konstrukcja systemu kojców może wpływać na zachowanie lochy, pozwalając na więcej interakcji między lochami i ich prosiętami.
Wyniki sugerują, że 1,04 mg / kg ZEN może promować działanie autokrynne lub ekspresję genu greliny w jajnikach prosiąt, a ponadto przyspiesza rozwój pęcherzyków jajnikowych.
Wyniki te pokazują, że minimalne spożycie zarówno kwasu α-linolenowego jak i linolowego jest niezbędne dla loch w laktacji w celu osiągnięcia maksymalnych wyników rozrodczych
IL2C jest cechą dziedziczną i lochy, które są poddane ubojowi w klasie uboju z przyczyn produkcyjnych uzyskały średnio najwyższy wynik jeśli chodzi o liczbę przebytych porodów i miały najdłuższy IL2C. Badanie to wykazało, że potencjalnie można selekcjonować zwierzęta pod tym względem w porównaniu do loch poddawanych ubojowi z innych badanych przyczyn.
Wyniki wykazały, że ogrzewanie umieszczone za lochami zmniejsza hipotermię nowonarodzonych prosiąt i wskazują, że dostarczanie ciepła podczas pierwszych 30 minut po urodzeniu jest bardzo istotne.