Struktura paszy a zdrowie młodych świń
Tworzenie struktury paszy może być korzystne, ale czy to oznacza koniec mielenia wszystkich składników w ten sam sposób?
Tworzenie struktury paszy może być korzystne, ale czy to oznacza koniec mielenia wszystkich składników w ten sam sposób?
Po ASF, pandemii, cenach energii i wojnie wydaje się, że nie ma już nic, co mogłoby pójść źle...
Ceny pszenicy wzrosły czwarty miesiąc z rzędu. Ceny olejów palmowego, słonecznikowego, sojowego i rzepakowego spadły w ujęciu miesięcznym.
Komisja Europejska będzie gromadzić comiesięczne dane na temat poziomu zapasów zbóż, nasion oleistych i ryżu w UE.
Oczekuje się, że rozprzestrzenianie się chorób zwierzęcych oraz utrzymująca się hossa na światowym rynku zbóż, napędzana przez rosyjską inwazję na Ukrainę, zmniejszy zapotrzebowanie na mieszanki paszowe w 2022 r. o 4-5 mln ton.
Aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe kraju w obliczu rosnących cen, rząd Indii zakazał eksportu pszenicy.
Z powodu wojny na Ukrainie, ekologiczni hodowcy trzody chlewnej i drobiu mogą mieszać w diecie 5% nieekologicznych roślin paszowych bogatych w białko.
Po osiągnięciu rekordowego poziomu w marcu, w kwietniu międzynarodowe ceny zbóż gruboziarnistych i oleju roślinnego spadły.
Producenci ze Stanów Zjednoczonych zamierzają obsadzić rekordowo dużą liczbę akrów soi w 2022 roku.
Chiny są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo zbożowe, twierdzą urzędnicy rolni i eksperci podczas konferencji China Agricultural Outlook Conference 2022.
Międzynarodowa Rada Zbożowa przewiduje spadek całkowitej produkcji zbożowej o 13 mln t w sezonie 2022/23.
Indeks cen zbóż FAO wyniósł w marcu średnio 170,1 punktów, co oznacza wzrost o 24,9 punktów (17,1%) w stosunku do lutego i najwyższy poziom od 1990 roku.
Środki wsparcia obejmują wykorzystanie odłogów pod uprawę oraz pomoc dla przemysłu trzody chlewnej.
Konflikt między Rosją a Ukrainą spowodował wzrost cen wielu składników paszowych, a w związku z tym znacznie wzrosły ceny pasz dla trzody chlewnej.
Federacja Rosyjska i Ukraina odgrywają ważną rolę w światowej produkcji i dostawach żywności i nawozów.
Oczekuje się, że rosnący popyt na paszę w połączeniu z ograniczoną dostępnością i wyższymi cenami substytutów bogatych w białko spowoduje wzrost importu soi do Chin do rekordowego poziomu w roku gospodarczym 22/23.