Kanada ogłasza cła odwetowe na produkty z USA
Jeśli Stany Zjednoczone będą nadal stosować cła wobec Kanady, rząd zamierza nałożyć dodatkowe środki zaradcze, które mogą mieć wpływ na wieprzowinę.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Jeśli Stany Zjednoczone będą nadal stosować cła wobec Kanady, rząd zamierza nałożyć dodatkowe środki zaradcze, które mogą mieć wpływ na wieprzowinę.
1 marca weszło w życie szereg rozwiązań mających na celu poprawę dobrostanu świń.
Unijni ministrowie dyskutowali o zabezpieczeniu obszarów wiejskich, stabilności rynku rolno-spożywczego oraz przyszłej wizji rolnictwa i żywności.
W corocznym raporcie EFSA na temat pozostałości weterynaryjnych produktów leczniczych w żywych zwierzętach i produktach pochodzenia zwierzęcego, utrzymywała się tendencja do wysokiej zgodności z oficjalnymi limitami.
W porównaniu do styczniowego raportu, dokonano znacznych korekt w zbiorach kukurydzy w Ameryce Południowej oraz w eksporcie z Brazylii i Ukrainy, w związku ze spadkiem importu z Chin. Ponownie prognozowano spadek globalnych zbiorów soi i zapasów końcowych ze względu na niższą produkcję w Argentynie.
Hiszpański eksport rolno-spożywczy osiągnął w ubiegłym roku nowy rekord wszech czasów, z 75 090 milionami euro.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 166260 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?W 2024 r. wpływy uzyskane z eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski wzrosły w porównaniu z rokiem 2023 o 2,7%, osiągając nienotowany wcześniej poziom 53,5 mld EUR.
Dochodzenie antydumpingowe w sprawie importu wieprzowiny z Unii Europejskiej jest w toku.
Takie są główne wnioski z najnowszego miesięcznego raportu na temat handlu produktami rolno-spożywczymi opublikowanego przez Komisję Europejską.
Irlandzki sektor wieprzowiny odnotował niewielkie ożywienie eksportu w 2024 r., pomimo wysoce konkurencyjnego otoczenia rynkowego dla wieprzowiny na arenie międzynarodowej.
Są to pierwsze wykrycia JEV u zwierząt w Queensland od lipca 2022 roku.
Z rolnikami spotkał się m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.
Plan działania Komisji Europejskiej wyznacza kierunek dla atrakcyjnego, konkurencyjnego, odpornego, przyszłościowego i sprawiedliwego systemu rolno-spożywczego.
Kraj związkowy Brandenburgia stopniowo zaczyna znosić ograniczenia związane z pryszczycą.
Nigeria jest wiodącym producentem wieprzowiny w Afryce, z roczną produkcją ponad 303 000 ton metrycznych.
W rejonie Bautzen potwierdzono nowy przypadek afrykańskiego pomoru świń.
W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano właśnie rozporządzenie w sprawie sekwencjonowania całego genomu na potrzeby badania ognisk chorób przenoszonych przez żywność.
Hiszpania osiągnęła nowy rekord importu prosiąt z Holandii w 2024 roku.
Produkcja mięsa wzrosła po raz pierwszy od 2016 roku, po siedmiu kolejnych latach spadków.
Pod nadzorem Rosselkhoznadzor pierwsza partia wieprzowiny w 2025 r. została wysłana z Tomska do Hongkongu.
Ceny eksportowe pszenicy spadły bardzo nieznacznie, podczas gdy światowe ceny kukurydzy wzrosły.
Spadek ten był spowodowany niższymi międzynarodowymi cenami mięsa owczego, wieprzowiny i drobiu, które przeważyły nad wzrostem notowań wołowiny.
Porozumienie Mercosur-UE może przynieść znaczące zmiany w handlu argentyńskim kompleksem sojowym, który stanowi 49% eksportu kraju na rynek europejski. To porozumienie, obecnie w procesie ratyfikacji, obejmuje stopniowe obniżanie ceł eksportowych oraz zniesienie ceł importowych, co poprawi dostęp do rynku europejskiego.
Dobre wyniki wynikają ze sprzyjającej pogody podczas wzrostu pierwszych zbiorów.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji