X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Belgijska agencja apeluje do myśliwych, aby nie polowali na obszarach zagrożonych ASF

Federalna Agencja Bezpieczeństwa Łańcucha Żywnościowego (FAVV) apeluje do myśliwych o zachowanie szczególnej czujności w związku z afrykańskim pomorem świń w tym sezonie łowieckim.

19 listopad 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Teraz, gdy sezon polowań został oficjalnie otwarty, FAVV wzywa myśliwych do zachowania szczególnej czujności w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF). Tego lata dziesiątki przypadków ASF wykryto 200 kilometrów od granicy z Belgią, w pobliżu Frankfurtu. Kilka przypadków odnotowano również we Włoszech.

Myśliwi, którzy mają kontakt z dzikami, są proszeni o ścisłe przestrzeganie zasad higieny. Nie wolno zabierać mięsa ani produktów pochodzących od dzików z obszarów, na których występuje ASF. Myśliwy nie może wejść na fermę świń przez 72 godziny po kontakcie z żywym lub martwym dzikiem. Choroba jest szkodliwa nie tylko dla populacji dzików, ale także dla hodowli trzody chlewnej w Belgii.

David Clarinval, federalny minister rolnictwa: „W Belgii ASF pojawił się ostatnio w 2018 roku. Nie mniej niż 29 krajów trzecich nałożyło ograniczenia na handel belgijską wieprzowiną na swoje terytorium. W rezultacie zniknęło około 70% tego rynku eksportowego w krajach trzecich. Minęły lata negocjacji, zanim większość krajów zniosła embargo. Przykładowo eksport belgijskiej wieprzowiny do Chin jest możliwy dopiero od początku 2024 r. Chciałbym zatem poprosić naszych myśliwych o przestrzeganie zasad higieny, aby nie narażać na szwank efektów naszej pracy”.

14 listopada, 2024/ FAVV/ Belgia.
https://favv-afsca.be

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły