Program partnerski, który rozpoczął się w 2016 r., koncentrował się na ulepszaniu przemysłu trzody chlewnej poprzez pomoc techniczną i naukowo-techniczną wymianę m. in. w obszarach związanych z inspekcją, nadzorem i systemem kontroli; patogenami; dobrostanem zwierząt; ogniskami chorób zwierząt; zapobieganie ryzyku i komunikacji.
Celem jest zwiększenie konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju przemysłu trzody chlewnej w celu oferowania lepszych produktów Kolumbijczykom i uzyskania dostępu do nowych rynków międzynarodowych.
„Porozumienie to jest podstawą do dalszego zbadania, w jaki sposób można prowadzić działalność rolno-spożywczą w bardziej wydajny i przyjazny dla klimatu sposób poprzez dzielenie się wiedzą, naciskami regulacyjnymi, doświadczeniami, danymi i najlepszymi praktykami związanymi z wyzwaniami klimatycznymi i środowiskowymi oraz aspektami związanymi z żywnością i bezpieczeństwa żywności” – powiedziała dyrektor generalna ICA, Deyanira Barrero León.
Poprzednie umowy wzmocniły programy kontroli i inspekcji w całym łańcuchu (od pola do stołu), a także zwiększyły konkurencyjność sektora, stając się punktem odniesienia między innymi w kwestiach technicznych, sanitarnych, bezpieczeństwa biologicznego i oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe.
Niniejszy protokół ustaleń podpisany przez agencje sanitarne obu krajów (ICA, Invima i DVFA) będzie ważny przez pięć lat.
6 grudnia, 2021/ ICA/ Kolumbia.
https://www.ica.gov.co