X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

EU: nowe regulacje w kontroli Trichinella

Nowe rozporządzenie zmienia pobieranie próbek, referencyjną metodę wykrywania i warunki przywozu w odniesieniu do zwalczania włośni.

22 październik 2020
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej opublikował rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2020/1478 z dnia 14 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2015/1375 w zakresie pobierania próbek, metody referencyjnej wykrywania i warunków importu związanych z kontrolą włośni.

Niniejsze rozporządzenie zastępuje metodę referencyjną wcześniej ustanowioną w ISO 18743: 2015 w celu osiągnięcia harmonizacji kryteriów stosowania tej międzynarodowej normy w Unii Europejskiej, co ułatwi eksport wieprzowiny bez tworzenia dodatkowych wymagań lub obciążeń dla laboratoriów europejskich, które stosują metody referencyjne w swoich urzędowych pracach kontrolnych.

Cięcie tusz świń domowych na więcej niż sześć części jest dozwolone w pomieszczeniu rozbioru znajdującym się w tym samym obiekcie lub w pomieszczeniach przylegających do rzeźni przed poznaniem wyników analizy włośni, pod warunkiem że zapewnione zostanie spełnienie określonych wymagań bez narażania bezpieczeństwa konsumentów końcowych tych produktów.

Ta opcja jest odpowiedzią na konkretną propozycję Hiszpanii skierowaną do Komisji Europejskiej, która została zatwierdzona przez wszystkie inne kraje UE. W zakładach produkujących mięso świń iberyjskich przeznaczonych do produkcji określonych produktów mięsnych rozbioru mięsa należy dokonać przed schłodzeniem mięsa, gdy nie są jeszcze dostępne wyniki testu na włośnie.

We wszystkich przypadkach operator musi zapewnić pełną identyfikowalność produktów, a mięso nie może opuścić miejsca krojenia tuszy do czasu uzyskania wyników.

16 października , 2020/ AESAN/ Hiszpania.
https://www.aesan.gob.es

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane produkty w sklepie

Sklep specjalizujący się w branży świń
Doradztwo i serwis techniczny
Ponad 120 marek i producentów