X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

FAO przewiduje spadek produkcji wieprzowiny w tym roku

Podczas gdy prognozuje się, że globalna produkcja mięsa drobiowego, wołowego i owczego w 2024 r. nieznacznie wzrośnie, oczekuje się, że produkcja mięsa wieprzowego spadnie.

20 czerwiec 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

W swoim półrocznym raporcie na temat światowych rynków żywności FAO prognozuje, że globalna produkcja mięsa w 2024 r. nieznacznie wzrośnie do 371 mln ton (ekwiwalentów wagowych tusz). Wzrost produkcji przewidywany jest we wszystkich regionach, z wyjątkiem Azji, zwłaszcza w przypadku wieprzowiny w Chinach.

W 2024 r. prognozowana ekspansja globalnej produkcji mięsa będzie prawdopodobnie prowadzona przez mięso drobiowe, które według prognoz wzrośnie o 0,8% rok do roku, do 146 mln ton. Prognozuje się również dalszy wzrost globalnej produkcji mięsa wołowego i owczego w 2024 roku. Przewiduje się natomiast, że globalna produkcja wieprzowiny zmniejszy się o około 1,2 mln ton lub 0,9% od 2023 roku. Spadek ten będzie spowodowany głównie przewidywanym spadkiem w Chinach w następstwie wysiłków rządu zmierzających do ograniczenia nadpodaży i utrzymania stabilności cen krajowych poprzez zmniejszenie liczby loch hodowlanych i dostosowanie docelowego krajowego pogłowia trzody chlewnej.

Przewiduje się, że światowy handel mięsem i produktami mięsnymi odbije się po dwóch kolejnych latach spadku. Odbicie będzie napędzane głównie przez silny popyt importowy oczekiwany we wszystkich regionach, zwłaszcza w Ameryce Północnej.

Na te pozytywne perspektywy mogą jednak wpłynąć ograniczenia handlowe wynikające z rozprzestrzeniania się chorób zwierząt, czynniki geopolityczne i ograniczona siła nabywcza konsumentów. Zgodnie z indeksem cen mięsa FAO, międzynarodowe ceny mięsa wzrosły umiarkowanie od stycznia do maja tego roku, pomimo spowolnienia tempa wzrostu cen w ostatnich miesiącach. Wzrost cen odnotowano w przypadku mięsa wołowego, drobiowego i wieprzowego, głównie dzięki silnemu popytowi ze strony wiodących krajów importujących, pomimo zwiększonych dostaw od głównych eksporterów mięsa. Natomiast międzynarodowe ceny mięsa owczego spadły, głównie z powodu dużych dostaw eksportowych w Oceanii, największego światowego dostawcy.

13 czerwca, 2024/ FAO.
https://openknowledge.fao.org/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły