X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Wytyczne FAO: analizy ekonomiczne chorób zwierząt

FAO opracowało i opublikowało wytyczne ekonomiczne dotyczące sposobu rozwiązania kwestii gospodarczych i przeprowadziło analizę ekonomiczną dla chorób zwierzęcych.

29 kwiecień 2016
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Choroby zwierząt gospodarskich wpływają na produkcję zwierzęcą poprzez wpływ kosztów bezpośrednich (upadki, zachorowalność, zmniejszenie producyjności) oraz koszty pośrednie (środki zapobiegania i kontroli). Bodźce ekonomiczne i gospodarcze odgrywają ważną rolę w procesie podejmowania decyzji w sprawie realizacji programów zdrowotnych zwierząt i interwencji. Często analiza ekonomiczna dla chorób zwierzęcych nie zawsze jest dostępna i rzadko prowadzona w krajach rozwijających się.

W celu wypełnienia tej luki, FAO opracowało i opublikowało wytyczne ekonomiczne dotyczące sposobu rozwiązania kwestii gospodarczych i przeprowadziło analizę ekonomiczną dla chorób zwierzęcych. Te wytyczne ekonomiczne przygotowane przez FAO przyczynią się do lepszego zrozumienia znaczenia analizy ekonomicznej przy ocenie wpływu danej choroby zwierząt na produkcję zwierzęcą, handel, dostępy do rynków, bezpieczeństwo żywności i źródła utrzymania społeczności wiejskich, czy przy też projektowanie lub wdrażanie strategii zdrowia zwierząt na poziomie krajowym, regionalnym i globalnym. Również te wytyczne mają na celu przyczynienie się do poprawy komunikacji między ekspertami w zakresie zdrowia zwierząt, weterynarzy i ekonomistów pracujących dla rządów lub poproszonych o przeprowadzenie takiej analizy. Wytyczne te będą również ułatwić wdrożenie odpowiedniej ekonomiki programów szkoleniowych dotyczących zdrowia zwierząt, w jaki sposób opracować i przeprowadzić analizę ekonomiczną chorób zwierząt w krajach rozwijających się.

 

 

środa 27 kwietnia, 2016/ FAO.
http://www.fao.org/ag

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji