X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Indeks cen zbóż FAO wzrósł we wrześniu

Po spadkach przez trzy kolejne miesiące, światowe ceny pszenicy wzrosły we wrześniu. Wzrosły również światowe ceny kukurydzy.

8 październik 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Indeks cen zbóż FAO wyniósł średnio 113,5 punktu we wrześniu, co oznacza wzrost o 3,3 punktu (3,0%) w porównaniu z sierpniem, ale nadal 12,8 punktu (10,2%) poniżej wartości z września 2023 roku.

Indeks cen zbóż FAO. Źródło: FAO.
Indeks cen zbóż FAO. Źródło: FAO.

Po spadkach przez trzy kolejne miesiące, światowe ceny pszenicy wzrosły we wrześniu, głównie z powodu obaw o niekorzystne warunki pogodowe u niektórych kluczowych eksporterów. Nadmiernie wilgotne warunki w Kanadzie i Unii Europejskiej spowodowały opóźnienia w zbiorach w tym pierwszym regionie i doprowadziły do znacznego obniżenia prognoz produkcji w tym drugim. Jednak konkurencyjne cenowo dostawy z regionu Morza Czarnego ograniczyły wzrost cen.

Światowe ceny kukurydzy również wzrosły miesiąc do miesiąca, napędzane niskim poziomem wody w rzece Madeira w Brazylii i rzece Mississippi w Stanach Zjednoczonych Ameryki, wraz z silnym popytem krajowym w Brazylii i solidnym tempem eksportu w Argentynie. Wśród innych zbóż gruboziarnistych, światowe ceny jęczmienia umocniły się, podczas gdy ceny sorgo spadły.

Indeks wszystkich cen ryżu FAO spadł we wrześniu o 0,7 procent, odzwierciedlając ogólnie spokojną działalność handlową i niższe notowania indyjskiego basmati, napędzane napływem świeżo zebranych dostaw i usunięciem przez rząd indyjski ceny minimalnej stosowanej do rejestracji eksportu basmati.

4 października, 2024/ FAO.
https://www.fao.org

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły