X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Jak SARS-CoV-2 ma się do bezpieczeństwa żywności?

Międzynarodowa Komisja ds. Specyfikacji Mikrobiologicznych dla Żywności (ICMSF) opublikowała swoją opinię naukową: „Opinia ICMSF na temat SARS-CoV-2 i jego związku z bezpieczeństwem żywności”.

10 wrzesień 2020
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Międzynarodowa Komisja ds. Specyfikacji Mikrobiologicznych dla Żywności uważa, że ​​jest bardzo mało prawdopodobne, aby spożycie SAR-CoV-2 spowodowało chorobę, ponieważ nie ma udokumentowanych dowodów na to, że żywność jest znaczącym źródłem i / lub nośnikiem SARS-CoV- 2.

ICMSF jest komitetem Międzynarodowej Unii Towarzystw Mikrobiologicznych (IUMS), stowarzyszonym przy Międzynarodowej Unii Nauk Biologicznych (IUBS) i WHO. Ich opinia jest zbieżna z opiniami innych organów ds. Bezpieczeństwa żywności, co wskazuje, że jest bardzo nieprawdopodobne, aby spożycie SARS-CoV-2 doprowadziło do choroby.

Biorąc pod uwagę, że do tej pory nie ma udowodnionych przypadków ani naukowych powiązań między spożyciem żywności a COVID-19, jest bardzo mało prawdopodobne, aby wirus SARS-CoV-2 stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności. Istnieje stosunkowo niewiele doniesień o wykrywaniu wirusa SARS-CoV-2 w składnikach żywności, produktach spożywczych i materiałach opakowaniowych. W wielu przypadkach takie raporty nie są szczegółowe co do tego, jak wirus został zidentyfikowany, jaka ilość wirusa została znaleziona i czy wirus był zakaźny. Wirusy obecne na żywności lub opakowaniach żywności również tracą z czasem zakaźność. Stosując podejście oparte na ryzyku, jest bardzo mało prawdopodobne, aby takie zanieczyszczenie spowodowało infekcję.

Jednakże, chociaż obecnie nie ma dowodów na łączenie żywności lub opakowań żywności jako źródła infekcji kontaktowej, rozsądne jest podkreślenie producentom żywności, wytwórcom i osobom obsługującym żywność, jak ważne jest stosowanie dobrych praktyk higieny żywności w celu zminimalizowania możliwości kontaktu z żywnością lub powierzchniami mającymi kontakt z żywnością. jako wektor dla SARS-CoV-2.

ICMSF wskazuje, że raporty innych organizacji (między) rządowych, takich jak WHO i FAO, również podzielają opinię, że przenoszenie SARS-CoV-2 nie było związane z żywnością. Dlatego nie ma żywności, która powinna być traktowana jako ryzyko lub uzasadniona jako nośnik SARS-CoV-2.

Pełny raport ICMSF tutaj.

.

3 września, 2020/ ICMSF.
https://www.icmsf.org/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji