X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Wojna Rosji z Ukrainą: KE zatwierdza polski program pomocy o wartości 132,3 mln € na wsparcie producentów zbóż i roślin oleistych

W ramach programu pomoc będzie polegać na ograniczonych kwotach pomocy w formie dotacji bezpośrednich.

10 październik 2023
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy w wysokości około 132,3 mln euro (610 mln zł) na wsparcie sektora produkcji zbóż i nasion oleistych w kontekście wojny Rosji z Ukrainą. Program został zatwierdzony w ramach tymczasowych ram pomocy państwa na wypadek kryzysu i transformacji, przyjętych przez Komisję 9 marca 2023 r. w celu wsparcia działań w sektorach, które mają kluczowe znaczenie dla przyspieszenia zielonej transformacji i zmniejszenia zależności paliwowej. Nowe ramy zmieniają i częściowo przedłużają tymczasowe ramy kryzysowe, przyjęte 23 marca 2022 r., aby umożliwić państwom członkowskim wspieranie gospodarki w kontekście obecnego kryzysu geopolitycznego.

Z programu będą mogli skorzystać producenci zbóż i roślin oleistych, którzy spełniają kryteria ustanowione w ramach środków nadzwyczajnych wdrożonych przez Polskę w celu wsparcia tych sektorów zgodnie z przepisami rozporządzeń UE 2023/739 i 2023/1343, ale ze względu na zbyt dużą liczbę złożonych wniosków nie mogli otrzymać pomocy.

Komisja uznała, że polski program jest zgodny z warunkami określonymi w tymczasowych ramach kryzysowych. W szczególności pomoc (i) nie przekroczy 250 000 euro na beneficjenta; oraz (ii) zostanie przyznana nie później niż do dnia 31 grudnia 2023 r.

6 października 2023r. /Komisja Europejska www.ec.europa.eu

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji