X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Niemcy i Chiny współpracują w celu zapewnienia jakości leków weterynaryjnych

Protokół ustaleń ma na celu zapewnienie i wzmocnienie współpracy w dziedzinie jakości leków weterynaryjnych między Niemcami a Chinami.

5 listopad 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

21 października 2024 r. niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności (BVL) podpisał protokół ustaleń (MoU) z Chińskim Instytutem Kontroli Leków Weterynaryjnych (IVDC) Chińskiej Republiki Ludowej. Porozumienie ma na celu zapewnienie i wzmocnienie współpracy w dziedzinie jakości leków weterynaryjnych.

Podpisanie MoU toruje drogę do dalszej dwustronnej współpracy między VHL i IVDC. W przyszłości oba organy zamierzają regularnie wymieniać informacje na temat podstaw prawnych i wymagań jakościowych dla aktywnych składników weterynaryjnych produktów leczniczych. Inne ważne tematy obejmują stosowanie antybiotyków, zarządzanie danymi przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) oraz inspekcje w celu konsekwentnego zapewnienia wysokiej jakości leków weterynaryjnych.

Chiny są jednym z największych na świecie eksporterów aktywnych składników farmaceutycznych, od których niemiecki przemysł jest również uzależniony przy produkcji leków weterynaryjnych. Chiny odgrywają szczególnie ważną rolę w dostawach antybiotyków i przeciwpasożytniczych składników aktywnych dla weterynaryjnych produktów leczniczych. Z tego powodu BVL podjęło w 2016 r. inicjatywę nawiązania współpracy z organami odpowiedzialnymi za weterynaryjne produkty lecznicze w Chinach. W rezultacie odbyło się kilka dwustronnych warsztatów na ten temat.

24 października 2024 r./ BVL/ Niemcy.
https://www.bvl.bund.de/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły