X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Niemcy zatwierdzają nowe przepisy dotyczące nawozów

System BMEL sprawia, że prawo nawozowe jest dostosowane do przyszłości.

16 czerwiec 2023
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Rząd federalny zatwierdził projekt nowej ustawy o nawozach przedstawiony przez federalnego ministra ds. żywności i rolnictwa, Cema Özdemira. Dzięki tej decyzji rząd podejmuje kolejny ważny krok w kierunku zrównoważonej praktyki nawozowej, niezawodności dla rolników i czystych dróg wodnych. Głównym celem jest dalsze wzmocnienie zasady "zanieczyszczający płaci".

Zmiany w ustawie o nawozach są prawnie niezbędne do wdrożenia prawa UE, optymalizacji rozporządzenia w sprawie bilansu składników odżywczych i wprowadzenia rozporządzenia w sprawie monitorowania wpływu rozporządzenia w sprawie nawozów. Ponadto niektóre wymogi rozporządzenia UE w sprawie produktów nawozowych dotyczące wprowadzania do obrotu nawozów UE są transponowane do prawa krajowego.

Dzięki nowej ustawie o nawozach dane dotyczące nawozów z gospodarstw rolnych będą w przyszłości śledzone i oceniane za pomocą rozporządzenia w sprawie monitorowania. Jest to ważny postęp, ponieważ pozwala na ocenę skuteczności przepisów dotyczących nawozów. W perspektywie średnioterminowej dane z gospodarstw rolnych mogą służyć jako podstawa do wprowadzania dostosowanych zmian w przepisach dotyczących nawozów, umożliwiając bardziej ukierunkowane działania w celu odciążenia gospodarstw, które już stosują praktyki przyjazne dla wody. Wzmacnia to zasadę "zanieczyszczający płaci" w prawie nawozowym.

Oczekuje się, że nowe przepisy dotyczące nawozów wejdą w życie jeszcze w tym roku.

31 maja, 2023/ BMEL/ Niemcy.
https://www.bmel.de/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły