X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Nieznaczny wzrost produkcji pasz w EU w 2015r.

Mimo zachęt ekonomicznych dla hodowców trzody chlewnej, aby korzystać z własnych zbóż produkcja pasz przemysłowych dla trzody chlewnej w 2015 roku pozostawała stabilna.

22 styczeń 2016
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

 

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez członków FEFAC produkcja mieszanek paszowych w UE-28 w 2015 roku szacowana jest na poziomie 156,1 mln t, czyli o 0,2% więcej niż w 2014 roku.

Koszty paszy pozostały niskie, a nawet spadły w porównaniu do roku 2014, ze względu na obfite zbiory zbóż 2015 w Unii Europejskiej, zarówno pod względem ilości i stanu sanitarnego, a także w znacznym stopniu wystarczającym na dostawy na cały świat, zwłaszcza śruty sojowej. To do pewnego stopnia kompensuje ciągłe spadki notowań dla wieprzowiny, w czasie, kiedy produkcja wieprzowiny nadal wzrosła o blisko 1% w roku 2015. Mimo zachęt ekonomicznych dla hodowców trzody chlewnej, aby korzystać z własnych zbóż produkcja pasz przemysłowych dla trzody chlewnej w 2015 roku pozostawała stabilna.

Podobnie jak w 2014 roku, Polska jest jednym z największych krajów producenckich, z rocznym wzrostem + 4%, stymulowanym przez popyt na pasze dla drobiu, ponieważ Polska to największy producent drobiu w UE. Równolegle, w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Holandii, produkcja mieszanek paszowych w stosunku do 2014 r wynosiła od -0.5 do + 1%. Niemcy umocniły swoją pozycję jako wiodący kraj UE pod względem całkowitej produkcji mieszanek paszowych, przed Hiszpanią i Francją.

Eksperci rynku FEFAC są stosunkowo pesymistyczn jeśli chodzi o produkcję mieszanek paszowych przemysłowych w roku 2016. Mimo, że przewidują trend wzrostowy na pasze dla drobiu, choć w wolniejszym tempie niż w 2015 roku (+ 1%), to oczekują również znacznego spadku popytu paszy dla świń (- 2 / -3%) .

środa 20 stycznia, 2016/ FEFAC/ UE
http://www.fefac.eu

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji