X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

OECD-FAO: Perspektywy rolne na najbliższe 10 lat

OECD, wraz z FAO, opublikowały właśnie raport Agricultura na lata 2017-2026. Według raportu, w okresie objętym prognozami, oczekuje się znacznego spowolnienia wzrostu popytu.

21 lipiec 2017
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

W ostatniej dekadzie głównym źródłem wzrostu były przede wszystkim Chiny, w których wzrost popytu na mięso i ryby spowodował roczny wzrost spożycia paszy prawie 6%, a na drugim miejscu biopaliwa, których wykorzystanie dostaw surowców wzrosło o prawie 8% rocznie.

Prognozy przewidują, że wzrost popytu na wszystkie towary będzie niższy niż w ostatniej dekadzie. Oczekuje się, że popyt na zboża per capita będzie utrzymywać się na stałym poziomie, ze wzrostem w krajach słabiej rozwiniętych. Oczekuje się, że popyt na mięso wzrośnie. Niemniej jednak, takie aspekty jak preferencje i ograniczony dostęp ograniczą jego konsumpcję w różnych krajach.

Wzrost produkcji mięsa i mleka będzie osiągnięty przez większe stada i wyższą produkcję na zwierzę, przy utrzymaniu dużych różnic w intensywności produkcji. Wzrost akwakultury stanowi prawie połowę całkowitego wzrostu produkcji mięsa w ciągu dekady.

Mięso

Prognozy wskazują na wzrost o 13% w światowej produkcji mięsa w 2026 r. w odniesieniu do okresu bazowego (2014-2016) w porównaniu do wzrostu o 20% w ostatnim dziesięcioleciu. Drób będzie głównym promotorem tego wzrostu. Niskie koszty produkcji i cena sprzyjają producentom i konsumentom w krajach rozwijających się.

Jeśli chodzi o wieprzowinę, oczekuje się, że jej produkcja wzrośnie, co jest częściowo związane z dostosowaniem, chociaż powolnym, do wymogów dotyczących ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt chińskich stad trzody chlewnej. Według OECD-FAO, w 2016 r. spodziewana jest produkcja na poziomie 127,52 mln ton, co oznacza wzrost o 9,1% w odniesieniu do okresu bazowego (2014-2016).

lipiec 2017/ OECD-FAO.
http://www.agri-outlook.org/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji