X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Polska: wizyta polskiej grupy w Japonii

Delegacja GIW i PIWet- Puławy odbędzie szereg spotkań z przedstawicielami japońskiej inspekcji weterynaryjnej i ekspertami naukowymi ws. możliwości wznowienia eksportu polskiej wieprzowiny na rynek japoński.

24 czerwiec 2015
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Delegacja GIW i PIWet- Puławy w składzie dr Marek Pirsztuk, prof. Krzysztof Niemczuk, prof. Zygmunt Pejsak, prof. Krzysztof Śmietanka odbywa kolejnych spotkań z przedstawicielami japońskiej inspekcji weterynaryjnej i ekspertami naukowymi ws. możliwości wznowienia eksportu polskiej wieprzowiny na rynek japoński.

Na spotkaniu przedstawiono obiektywne dowody na to, że Polska w pełni wdraża wszystkie dotychczas sformułowane sugestie i wymagania dotyczące zwalczania afrykańskiego pomoru świń - ASF, a przekazywane sukcesywnie przez Światową Organizacje Zdrowia Zwierząt (OIE), Komisję Europejską, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) czy wreszcie stronę japońską.

Omówiono aktualną sytuację w zakresie ASF w Polsce zwracając uwagę na ograniczenie występowania dotychczasowych przypadków i ognisk ASF do obszaru jednego województwa i trzech powiatów. W przedstawionej prezentacji przekonywano stronę japońską do wdrożenia zasady regionalizacji.

Z koeli Polska będzie popierać starania Japonii w związku z ograniczeniami dotyczącymi możliwości eksportu produktów rolnych z Japonii na rynek UE po tragedii w Fukushimie a w związku z tym oczekuje podobnych działań Japonii ws. ASF w Polsce.

Kolejna runda rozmów odbędzie się dziś w Kyoto.

 

środa 24 czerwca 2015 /GIW/ Polska www.wetgiw.gov.pl

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji