X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Prognoza rynku produkcji mieszanek paszowych w UE na 2024 r.

Na podstawie danych zebranych przez FEFAC oczekuje się, że produkcja przemysłowych mieszanek paszowych w UE-27 spadnie w 2024 roku

3 czerwiec 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Główne czynniki rynkowe na rok 2024 obejmują niepewność gospodarczą, zmiany regulacyjne oraz bieżącą politykę w zakresie ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt. Czynniki te będą nadal kształtować dynamikę produkcji w całej UE, wywierając zróżnicowany wpływ na różne sektory pasz dla zwierząt. Na podstawie danych zebranych przez FEFAC oczekuje się, że produkcja przemysłowych mieszanek paszowych w UE-27 spadnie w 2024 r. o 0,3% w porównaniu do 2023 r., do 147 mln ton.

Sektor pasz dla trzody chlewnej będzie musiał stawić czoła ciągłym wyzwaniom z prognozowaną produkcją na poziomie 47,4 mln ton, co oznacza spadek o 1-2% w 2024 roku. Czynniki takie jak spadek liczby świń oraz presja ekonomiczna i chorobowa na rolników, w tym afrykański pomór świń (ASF), będą nadal negatywnie wpływać na produkcję. Irlandia i Polska spodziewają się jednak niewielkiego ożywienia (+3% i 2,7%) w pogłowiu trzody chlewnej, przyczyniając się do spowolnienia spadku produkcji sektora. Inne kraje, takie jak Niemcy, Belgia i Holandia, odnoszą się do ciągłej presji politycznej na ograniczenie emisji z gospodarstw lub skali hodowli zwierząt, co skutkuje wysokim poziomem niepewności co do perspektyw sektora.

Prognozy dotyczące rocznego procentowego wzrostu lub spadku produkcji mieszanek paszowych w UE do 2024 r.
Prognozy dotyczące rocznego procentowego wzrostu lub spadku produkcji mieszanek paszowych w UE do 2024 r.

30 maja, 2024/ FEFAC/ Unia Europejska.
https://fefac.eu/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły