X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Rosja: dobre prognozy dla eksportu pszenicy

Dane dostarczone przez Ministerstwo Rolnictwa Rosji pokazują, że w tym sezonie eksport pszenicy zwiększył się o prawie 50%, pozwalając krajowi pozostać światowym liderem eksportu.

18 maj 2018
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Zgodnie z tym, co Ministerstwo Rolnictwa Hiszpanii opublikowało w swoim dzienniku zagranicznym, całkowity eksport pszenicy z Rosji do krajów nienależących do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) wzrósł o 43%, osiągając 33,7 mln ton w latach 2017-2018. Według Instytutu Badań Rynku (IKAR) wciąż jest miejsce na rosyjski eksport pszenicy, który może osiągnąć 40 milionów ton. Według Departamentu Rolnictwa USA, Rosja kontroluje obecnie 22% światowego rynku pszenicy, UE 14%, a USA 13%.


W następnych latach Rosja może zwiększyć powierzchnię ziemi uprawnej, a Ministerstwo Rolnictwa uważa, że ​​pozyskanych do uprawy może być co najmniej 10 milionów hektarów.

Podobnie, ministerstwo przygotowało nowe projekty ustaw w celu uproszczenia procedur odzyskiwania porzuconych gruntów, zwiększyło podatki, jeśli nie zostały one wykorzystane, zwiększyło budżet na sfinansowanie tego sektora (4, 3 mln USD) i pragnie przeznaczyć więcej finansów na rozwój obszarów wiejskich, krótkoterminowe kredyty preferencyjne oraz modernizację maszyn i urządzeń.

Według eksperta ds. Ekonomicznych, pana Maxima Rubczenki, jest jeszcze jeden korzystny czynnik dla Rosji: zmiana klimatu. Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez University of Kansas, temperatury w eurazjatyckich regionach produkujących ziarno wzrosłyby o 1,8 ° C w 2020 r. i o 3,9 ° C w 2050 r. Umożliwiłoby to Rosji, wraz z lepszymi technologiami, przeznaczenie kolejnych 57 mln hektarów na ziemię uprawną. .

czwartek, 10 maja 2018/ Foreign News Gazette - MAPAMA/ Hiszpania.
http://www.mapama.gob.es

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji