X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Rosja: produkcja zwierzęca wzrosła w 2020 r.

Żywiec i drób rzeźny dla wszystkich kategorii gospodarstw osiągnął 15,6 mln ton żywej wagi, co stanowi wzrost o 3,1% (+472 tys. ton).

4 marzec 2021
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

W 2020 roku rosyjski przemysł hodowlany wykazywał stabilny pozytywny trend rozwojowy zarówno w sektorze mięsnym, jak i mleczarskim. Zdaniem ekspertów trend utrzyma się również w tym roku.

Największy wzrost obserwuje się w przypadku wieprzowiny ze wzrostem o 8,9% (+446 tys. ton), co wynika z realizacji projektów inwestycyjnych w tym obszarze oraz poszerzenia możliwości eksportowych dla dostawców rosyjskich. Według Jurija Kowalowa, dyrektora generalnego Krajowego Związku Hodowców Trzody Chlewnej, roczna stopa wzrostu utrzyma się na poziomie 3-5%, a do 2025 r. liczba ta wzrośnie do 5,8 mln ton.

Zwiększyła się również produkcja bydła (+ 0,3%) i drobiu (+ 0,3%). Produkcja jaj wyniosła 44,8 mld jaj. Jak zaznaczył dyrektor generalny Krajowego Związku Hodowców Drobiu Sergey Lakhtyukhov, w ostatnich latach branża wykazuje stabilne wyniki, co pozwala w pełni zaspokoić potrzeby ludności i przyczynia się do ograniczenia importu. Dalszy rozwój krajowego spożycia mięsa drobiowego możliwy jest poprzez zwiększenie produkcji indyka i innych produktów niszowych. Branża będzie rosła w tempie 0,5-1% rocznie.

Kluczowymi czynnikami determinującymi pozytywną dynamikę krajowego przemysłu zwierzęcego jest aktywne wykorzystywanie środków wsparcia państwa przez rolników, tworzenie bazy hodowlanej oraz wzmacnianie ochrony weterynaryjnej.

4 luty, 2021/Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej / Rosji.
https://mcx.gov.ru

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji