X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Rosja: restrykcyjny mechanizm wyceny eksportu w odniesieniu do kluczowych upraw

W obliczu obecnej sytuacji gospodarczej w Federacji Rosyjskiej i innych krajach EAEU Ministerstwo podejmuje środki mające na celu utrzymanie stabilności rynku żywności w celu zaspokojenia krajowego popytu na zboże i jego pochodne.

3 kwiecień 2020
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Ministerstwo wraz z głównymi krajowymi eksporterami zbóż opracowało restrykcyjny mechanizm notowań eksportowych dotyczących kluczowych pozycji na rynku rosyjskim: pszenicy, kukurydzy, jęczmienia i żyta. Ponadto od 27 marca Ministerstwo Rolnictwa Rosji rozpoczęło interwencje w zakresie towarów, biorąc pod uwagę pułapy cenowe na lata 2020–21.

Projekt rezolucji rządu „W sprawie wprowadzenia tymczasowych ograniczeń ilościowych dotyczących wywozu roślin zbożowych do państw niebędących członkami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej” przewiduje kwotę 7 milionów ton na wywóz pszenicy i meslinu, żyta, jęczmienia i kukurydzy, z wyłączeniem nasion zbóż , w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 r.
„Biorąc pod uwagę obecną sytuację, kwestie bezpieczeństwa żywnościowego z pewnością są na pierwszym planie. Zestaw proponowanych środków powinien zapewnić niezbędną ilość ziarna na rynku krajowym i zapobiec wzrostowi cen kluczowych produktów roślinnych, a także cen konsumpcyjnych w kraju za końcową produkcję mąki, zbóż, wypieków, mięsa i nabiału ”- przypuszcza minister rolnictwa Dmitrij Patrushev.

Ponieważ Federacja Rosyjska odpowiada za ponad 80% całkowitej produkcji i około 79% konsumpcji zbóż w EAEU, kwota ta powinna stać się znaczącym narzędziem dla tych rynków. Jednocześnie, zgodnie z rosyjskim Ministerstwem Rolnictwa, proponowane zmiany nie wpłyną ani na realizację celów krajowych programów RF, ani na całkowite kwoty wywozu produktów rolnych w 2020 r.

27 marca, 2020/ Ministerstwo Rolnictwa/ Rosja.
http://mcx.ru

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły