Ta zawartość jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników.
Możesz zarejestrować się i zalogować, aby uzyskać bezpłatny dostęp do wszystkich treści na 3trzy3.pl

X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

UE: wzmocnienie pozycji rolników w łańcuchu rolno-spożywczym

Po prezentacji Komisji ministrowie wymienili poglądy na temat dwóch niedawno opublikowanych wniosków ustawodawczych, które mają na celu wzmocnienie pozycji rolników w łańcuchu dostaw rolno-spożywczych i zareagowanie na niektóre z najpilniejszych wyzwań stojących przed sektorem rolnym.

4 luty 2025
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Proponowane rozporządzenie w sprawie transgranicznego egzekwowania przepisów dotyczących nieuczciwych praktyk handlowych ma na celu dalsze wzmocnienie egzekwowania przepisów w relacjach między przedsiębiorstwami w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych, podczas gdy proponowane ukierunkowane zmiany w rozporządzeniu o wspólnej organizacji rynku mają na celu osiągnięcie wyższego poziomu zaufania między podmiotami poprzez środki takie jak lepsze zasady dotyczące umów między rolnikami a nabywcami, obowiązkowe mechanizmy mediacji oraz wzmocnienie organizacji producentów i ich stowarzyszeń.

Podczas dyskusji ministrowie zabrali głos, aby wyrazić poparcie dla celów obu wniosków i podkreślili potrzebę zwiększenia siły przetargowej rolników i poprawy współpracy transgranicznej w zakresie UTP, przy czym wielu podkreślało środki mające na celu przyniesienie korzyści młodym rolnikom. Niektóre państwa członkowskie sceptycznie odniosły się do zmian we wspólnej organizacji rynku, w tym do wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu mediacji, powszechnego stosowania umów pisemnych i środków zachęcających rolników do przystępowania do organizacji producentów, podczas gdy inne z zadowoleniem przyjęły te inicjatywy.

Wielu ministrów wyraziło obawy dotyczące potencjalnego obciążenia administracyjnego i finansowego. Wezwano również do przeprowadzenia oceny wpływu wniosków, dalszych prac na poziomie technicznym oraz do uwzględnienia w poprawkach niedawnych zaleceń przedstawionych przez grupę wysokiego szczebla ds. polityki winiarskiej. Komisja wzięła pod uwagę podniesione kwestie i podkreśliła znaczenie szybkiego przyjęcia rozporządzeń.

27 stycznia 2025 r./ Consilium/ Unia Europejska.
https://www.consilium.europa.eu

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji