X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

UK: Zakaz eksportu żywych zwierząt

Ustawodawstwo realizuje kluczowe zobowiązanie manifestu dotyczące zakazu eksportu żywych zwierząt, w tym bydła, owiec i świń na ubój i tucz z Wielkiej Brytanii.

4 czerwiec 2024
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Nowy zakaz eksportu żywych zwierząt wszedł w życie w poniedziałek 20 maja, gdy ustawa Animal Welfare (Livestock Exports) Act otrzymała zgodę królewską, wykorzystując swobody po Brexicie i wzmacniając pozycję Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w zakresie standardów dobrostanu zwierząt.

Ustawodawstwo realizuje kluczowe zobowiązanie manifestu do zakazu eksportu żywych zwierząt, w tym bydła, owiec i świń na ubój i tucz z Wielkiej Brytanii.

Eksport żywych zwierząt w innych szczególnych okolicznościach, na przykład do hodowli i na zawody, będzie nadal dozwolony, pod warunkiem, że zwierzęta będą transportowane zgodnie z wymogami prawnymi, które chronią ich dobrostan. Przepisy są następstwem konsultacji w sprawie zakończenia eksportu żywych zwierząt, w których 87% respondentów zgodziło się, że zwierzęta gospodarskie nie powinny być eksportowane w celu uboju i tuczu.

Ustawa ta jest również następstwem zobowiązania podjętego w manifeście i Planu działania na rzecz dobrostanu zwierząt, który zakazuje eksportu żywych zwierząt przeznaczonych na ubój i tucz. Aby zakaz ten wszedł w życie, jak najszybciej wydane zostaną odpowiednie rozporządzenia.

Ustawa jest tylko jedną z części szerszych wysiłków rządu na rzecz poprawy naszych obecnych wiodących na świecie standardów. W przypadku zwierząt hodowlanych wprowadzono nowe ustawowe kodeksy dobrostanu świń, kur niosek i kurczaków mięsnych, zakazano stosowania konwencjonalnych klatek bateryjnych dla kur niosek i wprowadzono obowiązek stosowania telewizji przemysłowej w rzeźniach.

20 maja 2024/ DEFRA/ Zjednoczone Królestwo.
https://www.gov.uk/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły