X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Przeglądasz edycję Polski Przejście do innej edycji English (Global) Pokaż więcej
Czytaj ten artykuł w:

USA i Wietnam współpracują w celu lepszego zrozumienia i kontrolowania ASF

Aby przygotować się na potencjalne wejście afrykańskiego pomoru świń do USA, SCIC inwestuje w badania z Wietnamem w celu lepszej kontroli wirusa.

15 czerwiec 2020
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Centrum informacji o zdrowiu świń (SHIC) nadal koncentruje się na wiedzy na temat zarządzania i kontroli afrykańskiego pomoru świń (ASF). Lekcje te będą cenne, jeśli ASF wjedzie do USA i będzie to częścią misji przygotowawczej SHIC.

Jedną z propozycji badawczych prowadzonych w Wietnamie jest badanie stosowania płynów ustnych do wczesnego wykrywania ASF. Ta metoda stanowi nieinwazyjną alternatywę dla testów wymagającą znacznie niższych zasobów finansowych i ludzkich niż inna metoda.

Innym projektem jest określenie czasu i temperatury całkowitej inaktywacji wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF), który jest finansowany ze środków pochodzących z dotacji w wysokości 1,7 miliona USDA. Badania symulują protokoły sanitarne stosowane obecnie do dezynfekcji powierzchni aluminiowych przyczep dla zwierząt pod trzema warunkami:

  • Zeskrob materiał organiczny i poddaj działaniu w trzech różnych zakresach temperatur przez 15 minut
  • Zeskrob materiał organiczny, umyj powierzchnię wodą, a następnie poddaj działaniu temperatury w trzech zakresach przez 15 minut
  • Zeskrob materiał organiczny, umyj powierzchnię wodą, spryskaj środkiem dezynfekującym, a następnie poddaj działaniu temperatury w trzech zakresach przez 15 minut

Znajomość skuteczności inaktywacji wirusa ASF lepiej przygotuje producentów do wdrożenia solidnych protokołów bezpieczeństwa biologicznego, jeśli choroba dotrze do USA.

2 czerwca, 2020/ SHIC/ USA
https://www.swinehealth.org/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły