X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Więcej niż mięso: kształtowanie przyszłości produkcji zwierząt gospodarskich

FAO wskazuje drogę produktom zwierzęcym o niskiej zawartości węgla do wspierania żywienia i warunków życia na wsi.

23 styczeń 2018
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Podczas gdy produkty zwierzęce wnoszą duży wkład w żywienie i walkę z ubóstwem, pociągają za sobą również nietypowy wpływ na klimat i środowisko, a zapewnienie zdrowia zwierząt staje się coraz bardziej krytyczne dla zdrowia ludzi, powiedziano na 10. Światowym Forum ds. Żywności i Rolnictwa w Berlinie.

Obniżanie śladów węglowych

Ponieważ hodowla zwierząt generuje więcej gazów cieplarnianych niż inne źródła żywności - około 14,5 procent wszystkich emisji antropogenicznych - ekspansja sektora stawia wyzwania przed różnorodnością biologiczną, zrównoważonym dostępem do wody, a zwłaszcza celami porozumienia w sprawie paryskiej umowy klimatycznej, aby ograniczyć globalny wzrost temperatury.

Jednakże "możliwe jest osiągnięcie niskowęglowego sektora hodowlanego", powiedział Graziano da Silva, wskazując na szacunki FAO, że emisje metanu można szybko obniżyć o 20 do 30 procent we wszystkich systemach produkcyjnych poprzez przyjęcie znanych praktyk hodowlanych, takich jak wypas regeneracyjny, wybór paszy i lepszy recykling składników odżywczych i energii z odpadów zwierzęcych. Lepsze gospodarowanie pastwiskami oraz zdrowie i zdolność do magazynowania węgla w glebie są również niezbędne dla zwiększenia produkcji zwierzęcej, która nie będzie powodować dalszego wylesiania, dodał.

"Dzięki ulepszonym i inteligentnym praktykom klimatycznym możemy szybko wprowadzić bardziej zrównoważone i" bardziej ekologiczne łańcuchy dostaw zwierząt gospodarskich" - powiedział Graziano. Wezwał do skorzystania z okazji po zeszłorocznym szczycie klimatycznym w Bonn COP23, który wskazał przede wszystkim na ulepszone systemy zarządzania inwentarzem żywym.

sobota 20 stycznia, 2018/ FAO.
http://www.fao.org

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji