UE i Mercosur skończyły negocjacje w sprawie nowej umowy
Umowa UE-Mercosur eliminuje ponad 90% ceł, ale stoi w obliczu wyzwań związanych z kwestiami rolnymi i środowiskowymi.
Newsletter o trzodzie na Twoim mailu
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Umowa UE-Mercosur eliminuje ponad 90% ceł, ale stoi w obliczu wyzwań związanych z kwestiami rolnymi i środowiskowymi.
Propozycje te mają na celu wzmocnienie pozycji rolników i przywrócenie zaufania między uczestnikami łańcucha dostaw rolno-spożywczych.
Liczba zachorowań na listeriozę osiągnęła najwyższy poziom od 2007 r., natomiast kampylobakterioza i salmonelloza pozostały najczęściej zgłaszanymi chorobami odzwierzęcymi w UE.
Spadek ten wynikał głównie z niższych międzynarodowych cen wieprzowiny.
Światowe ceny pszenicy, jęczmienia, sorgo i ryżu spadły w listopadzie, podczas gdy ceny kukurydzy pozostały stabilne.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 155310 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Trzy ogniska w gospodarstwach dotknęły łącznie 1701 podatnych zwierząt.
Nowe spostrzeżenia Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ujawniają, że chociaż ogrodzenia mogą pomóc w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF), muszą być stosowane wraz z innymi środkami w celu uzyskania maksymalnej skuteczności.
Wzrost ten wynika głównie z przewidywanego wzrostu popytu w Republice Korei, Meksyku i na Filipinach.
Spadek produkcji w Chinach, w połączeniu z marginalnymi spadkami w Tajlandii i Kanadzie, zrównoważy wzrost w innych kluczowych regionach produkcyjnych w 2024 roku. Rzym.
Departament Zdrowia Zwierząt, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt zorganizowały 4. międzynarodowe warsztaty na temat afrykańskiego pomoru świń w krajach Azji Południowo-Wschodniej.
W dniu 21 listopada 2024 r. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie (UE) 2024/2895 zmieniające rozporządzenie (WE) nr 2073/2005 w odniesieniu do kryteriów bezpieczeństwa żywności dla Listeria monocytogenes.
Szczepienia przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń rozszerzają się na obszary bez aktywnych przypadków.
Takie są główne wnioski z najnowszego miesięcznego raportu na temat handlu produktami rolno-spożywczymi opublikowanego wczoraj przez Komisję Europejską.
Afrykański pomór świń został po raz pierwszy wykryty u dzika w okręgu Oberhavel w Brandenburgii.
Porozumienie to, obejmujące pierwszy na świecie podatek od emisji dwutlenku węgla dla rolnictwa, oznacza największą zmianę w duńskim krajobrazie od ponad 100 lat.
Wzrost jest napędzany przez popyt na drób i bydło. Oczekuje się, że produkcja wieprzowiny spadnie.
W porównaniu z październikowym raportem, dokonano cięć zbiorów kukurydzy w USA i UE, a globalne prognozy dotyczące soi zostały obniżone.
Eksport hiszpańskiej wieprzowiny nieznacznie spadł w pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 r., przy czym zauważalny wzrost odnotowano na Filipinach i w Japonii.
Między styczniem a wrześniem tego roku chiński import wieprzowiny i podrobów spadł o 21%.
UE będzie przewodzić wysiłkom na COP29 w celu wzmocnienia działań na rzecz klimatu, koncentrując się na zrównoważonym finansowaniu, transformacji energetycznej i rynkach emisji dwutlenku węgla.
W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy roku Chiny zaimportowały 89,936 mln ton soi.
Federalna Agencja Bezpieczeństwa Łańcucha Żywnościowego (FAVV) apeluje do myśliwych o zachowanie szczególnej czujności w związku z afrykańskim pomorem świń w tym sezonie łowieckim.
Podjęto ważny krok w kierunku rozszerzenia eksportu belgijskich produktów wieprzowych do Chin.