X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Zaktualizowano podaż białka paszowego w UE

Susza w 2018 r. w Europie miała znaczący wpływ na ogólną podaż paszy na lata 2018/19.

19 listopad 2019
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Poziom samowystarczalności UE i całkowitej podaży pasz spadł w porównaniu z poprzednimi latami. Samowystarczalność spadła z 80% do 77%, przy niższej dostępności paszy objętościowej, częściowo zastąpionej wyższym importem kukurydzy. Całkowita podaż paszy spadła o 4%, do 83 milionów ton, ze względu na zmniejszone pogłowie stad bydła i trzody chlewnej. Są to jedne z kluczowych ustaleń bilansu białek paszowych UE w 2018/19 r., opublikowanego przez Komisję Europejską.

Kiszonka, taka jak siano i kukurydza na kiszonkę, pozostaje głównym źródłem białka paszowego, stanowiąc 42% całkowitego zużycia paszy w UE.Jeśli chodzi o mączki i rośliny oleiste, to wzrósł o 1% i wyniósł odpowiednio 26% i 23%.

Chociaż UE jest w pełni samowystarczalna w paszy objętościowej, UE produkuje tylko 26% mączki z nasion oleistych (głównie soi i rzepaku) spożywanych przez sektor zwierząt gospodarskich w UE.

Z powodu niższego zapotrzebowania na paszę spożycie wszystkich źródeł białka paszowego spadło w liczbach bezwzględnych. W kategorii „upraw” możemy zaobserwować przesunięcie w kierunku bardziej importowanej kukurydzy, a w kategorii „nasiona oleiste” niewielkie przesunięcie w kierunku większej ilości mączek sojowych, kosztem mączki rzepakowej i słonecznikowej.

EU protein self-sufficiency
EU protein self-sufficiency

czwartek, 14 listopada 2019/ EC/ UE.
https://ec.europa.eu

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości 3trzy3 w 3 minuty

Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły