Coś tu śmierdzi. Czy zarządzanie gnojowicą odgrywa rolę w epidemiologii PRRS?
Ogólne ryzyko wystąpienia ogniska PRRS jest 12 razy wyższe w ciągu pierwszych 15 dni po wypompowaniu obornika niż w pozostałej części roku.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Ogólne ryzyko wystąpienia ogniska PRRS jest 12 razy wyższe w ciągu pierwszych 15 dni po wypompowaniu obornika niż w pozostałej części roku.
Niezwykle ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z trudności, jakie może pociągać za sobą ten proces. W związku z tym należy podjąć odpowiednie kroki, aby zapewnić osiągnięcie sukcesu.
Hodowca zdecydował się wykorzystać obiekt, który wcześniej był przeznaczony do tuczu świń, do końcowej fazy wzrostu loszek. Dostosował podajniki paszy płynnej, aby móc podawać suchą paszę częściowo ad libitum.
Słoma jest najlepszym materiałem wzbogacającym, który zaspokaja potrzeby świń. Jak możemy ją zapewnić?
Konsekwencje zaprzestania kastracji dla częstości występowania szynek z wadliwą strukturą są słabo poznane. Badanie IFIP wykazało, że częstotliwość występowania tej wady wynosi około 19%.
Głęboka introspekcja z perspektywy naszych pracowników.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 151757 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?W tym dzienniku każda strona odpowiada tygodniowi w roku, w którym zapisywane są wszystkie krycia w danym tygodniu.
Josep Gasa i Josep Casanovas komentują ostatnie badania dotyczące wpływu spożycia paszy po odsadzeniu, zarówno z perspektywy akademickiej, jak i praktycznej.
Plastikowe ogrodzenie ochronne, takie jak te używane w budownictwie, służy do tworzenia bariery między drzwiami, umożliwiając jednej osobie kontrolowanie ruchu loch.
Zintegrowana praca magisterska w dziedzinie medycyny weterynaryjnej autorstwa Alice Gomes z UTAD (Portugalia) pod kierunkiem prof. Madalena Vieira-Pinto.
To jeden z najbardziej przerażających przypadków gryzienia ogonów, jakie kiedykolwiek zarejestrowano...
Pięćdziesiąt cztery procent respondentów odsadza obecnie swoje prosięta w wieku poniżej 28 dni.
Rozmawialiśmy z Jonatanem Sánchez-Osorio, dyrektorem technicznym Topigs Norsvin Spain, o najważniejszych punktach w zarządzaniu lochami z tej linii genetycznej.
Skupiamy się na przenoszeniu nadwyżek prosiąt, co zmusza nas do korzystania z loch mamek. Na naszym filmie wyjaśniamy dwa sposoby, jak to zrobić.
333 został wybrany do zarządzania komunikacją w całym projekcie i jako miejsce przechowywania wszystkich wygenerowanych materiałów.
Ten prosty trik uniemożliwia świniom przechodzenie między kojcami wewnętrznymi i zewnętrznymi, ułatwiając ich obsługę.
Profesor Zygmunt Pejsak o obcinaniu ogonów: czy wycofanie tej praktyki u prosiąt jest etycznie uzasadnione i praktycznie możliwe?
W poprzednim artykule poznaliśmy koncepcję bezpieczeństwa pasz, jej wpływ na produkcję trzody chlewnej oraz odpowiedzialność przemysłu paszowego w łańcuchu żywnościowym. Teraz skupimy się na tym, jak praktycznie zastosować tę koncepcję w procesie produkcji mieszanek paszowych.
Mały wózek jest zaparkowany na końcu korytarza każdego pomieszczenia porodowego, tuż pod linią dystrybucji suchej paszy.
Oto trzy podstawowe zasady podejmowania decyzji o tym, czy i kiedy stosować przenoszenie prosiąt i korzystać z loch - mamek.
Proponujemy bardziej bezpośredni wskaźnik, który pozwoli przyjrzeć się i przeanalizować problemy reprodukcyjne na fermie.
Suszenie i ogrzewanie prosiąt sprzyja ich przeżyciu tylko w porodówkach o umiarkowanych lub nieoptymalnych temperaturach (<25ºC).
Rozwój wieloetapowej produkcji trzody chlewnej w ciągu ostatnich 25 lat nie był zgodny z pierwotnymi założeniami.
W piątek, 13 października 2023r. odbyła się doroczna konferencja Echa Kongresu ESPHM. Zapraszamy do fotorelacji.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 151757 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji