Przypadek kliniczny: Zwalczanie choroby obrzękowej
Zanim problem został rozwiązany stosowano cały szereg nieskutecznych działań.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Zanim problem został rozwiązany stosowano cały szereg nieskutecznych działań.
Uszkodzenie tkanki płucnej jest konsekwencją apoptozy i martwicy makrofagów płucnych na skutek zakażenia i wydzielania cytokin indukujących apoptozę w sąsiednich komórkach, reaktywnych form tlenu i tlenków azotu.
Jeśli spojrzymy z perspektywy na specyfikę E. Coli i zastanowimy się nad ogólnym obrazem zakażeń, możemy szerzej spojrzeć na metody kontroli choroby.
Obecnie żadna metoda PCR nie może być rekomendowana jako uniwersalna, umożliwiająca wykrywanie wszystkich szczepów PRRSV z optymalną czułością.
Zakażenie osesków wirusem grypy i wirusem PRRS skutkowało wzrostem śmiertelności w okresie poodsadzeniowym.
Artykuł dotyczy czynników decydujących o optymalnym czasie szczepienia przeciw PCV2 i omawia wyniki szczepienia u prosiąt bezobjawowo zakażonych PCV2.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156654 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Naprawdę wierzę w to, że niektóre szczepy tej bakterii są patogenne dla prosiąt i mogą wywołać biegunkę i spowodować zwolnienie przyrostów; jednak nie wiemy jak je identyfikować!
W artykule zaproponowano ocenę zewnętrznych czynników ryzyka w celu porównania ferm trzody chlewnej w oparciu o skale numeryczną. Pozwala to wdrażać środki naprawcze i ponownie oceniać poprawione elementy.
W Korei powszechnie stosuje się dywanowe szczepienia stada podstawowego przy użyciu szczepionki opartej na PRRSV typu 2, stosowanej co 3 miesiące. W stadach gdzie dochodzi do wybuchów choroby wywołanych przez PRRSV typ 1 wskazane szczepienie szczepionką tego typu.
Poznanie potencjalnych przyczyn kulawizny u loch może pomóc w obniżeniu odsetka kulawizn w stadzie podstawowym, podnieść produkcyjność i dobrostan zwierząt.
Głównym celem strategii żywieniowych jest zapewnienie korzystnego wpływu na florę jelit prosiąt odsadzonych, zmniejszając tym samym ryzyko kolibakteriozy.
Zakażenia typem 1 PRRSV są szeroko rozpowszechnione w koreańskich fermach świń a obecnie mają one większy wpływ na zaburzenia rozrodcze u loch niż na zaburzenia oddechowe u tuczników.
Artykuł opisuje nowy zespół chrobowy świń, w którego przebiegu obserwuje się zewnętrzne i wewnętrzne defekty rozwojowe u prosiąt, szczególnie w wątrobie i sercu.
Świnie mogą być źródłem nowych szczepów wirusa grypy o potencjale zoonotycznym, jednak rosnąca zmienność genetyczna szczepów jest przede wszystkim wynikiem wprowadzania szczepów ludzkich do populacji świń. Dlatego też jest tak ważne aby personel ferm mający bliski kontakt ze zwierzętami był szczepiony przeciw grypie.
Wszystkie poddane sekwencjonowaniu izolaty PED, pozyskane w krajach europejskich są najbliżej spokrewnione z tak zwanym S INDEL PEDV, który został po raz pierwszy opisany w USA w styczniu 2014 roku.
Inwestycje tego typu są uzasadnione w przypadku ferm o wysokiej wartości genetycznej lub stacji unasienniania. W innych przypadkach opłacalność zależy od wielu czynników.
Jak bardzo choroba zmieniła się od pojawienia się pierwszych przypadków? Obecnie mamy do czynienia z nowym wariantem, który wydaje się być łagodniejszą formą PEDv, ponadto są stada loch przewlekle zakażone PEDv (~10% stad matek) i stada z ponownymi ogniskami choroby (~ 3-5% stad)...
Wzajemne oddziaływanie pomiędzy strategią żywienia a występowaniem / nasileniem objawów klinicznych związanych z E.coli po odsadzeniu.
Obecnie, na podstawie zebranych doświadczeń, szacuje się, że Węgry staną się krajem wolnym od PRRS w 2020 roku.
Badanie płynu ustnego jest wskazane przy kontroli świń przyjeżdżających na fermę, zwierząt po okresie adaptacji a także poszczególnych grup produkcyjnych, szczególnie subpopulacji ryzyka, takich jak zwierzęta ze zwolnionym tempem wzrostu.
Ostatnie ogniska PED odnotowane w Europie były wywołane wirusami o bardzo podobnej sekwencji, co te w USA ale straty ekonomiczne były znacznie mniejsza.
Ta metoda pozwala analizować czynniki zjadliwości bezpośrednio w badanej próbce, unikamy tym samym pośrednich etapów hodowli i oznaczeń każdego z izolatów, co znacznie oszczędza czas i pieniądze.
Autor stawia pytanie czy wirus US jest bardziej zjadliwy niż szczep CV777 wyizolowany w Europie w 1977 roku, a także czy choroba faktycznie powduje większe straty w obecnym czasie niż w latach 70tych w Europie.
Ostatnio wskazywano PCV2 jako czynnik etiologiczny biegunki u świń, i proponowano jelitową postać cirkowirozy (PCV2-ED) jako jedną z form choroby związanej z PCV2 (PCVD)
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji