Grypa świń: wątpliwości związane z jej kontrolą na fermach
Autor przedstawia przegląd obecnej sytuacji grypy u świń, kończąc swoimi wątpliwościami i uwagami na temat skuteczności środków kontrolnych w gospodarstwie.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Autor przedstawia przegląd obecnej sytuacji grypy u świń, kończąc swoimi wątpliwościami i uwagami na temat skuteczności środków kontrolnych w gospodarstwie.
Czy szczepienie świń przeciwko zakażeniom bakteriami Salmonella może odgrywać równie istotne znaczenie jak w przypadku drobiu?
PCR może wykryć wirus w każdym materiale lecz czy to oznacza, że każdy taki materiał jest zakaźny? Czy każdy test PCR jest jednakowo czuły dla wszystkich szczepów PRRSV?
Naukowcy badający tą jednostkę chorobową starają się wywołać odpowiedź przeciwciał na te antygeny powierzchniowe (hemaglutyniny) wirusa, które podlegają najmniejszej zmienności. Decydowanie się na pierwsze i kolejne szczepienia przypominające z zastosowaniem dwóch znacznie różnych antygenowo szczepów w obrębie podtypu H1 bądź H3, wydaje się obiecującym sposobem na zabezpieczanie naszych stad.
Wysoka produkcyjność przy niskim zużyciu antybiotyków: czy jest to możliwe na obszarach o dużym zagęszczeniu ferm trzody chlewnej? I jakie znaczenie ma wiek odsadzanych prosiąt?
Jak możemy monitorować nasz program? Od których świń powinno się pobrać próbki? Ile? Jak często powinniśmy sekwencjonować wirusy obecne w naszych gospodarstwach?
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156472 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Właściciel fermy skontaktował się z lekarzem weterynarii zaniepokojony wzrastającą liczbą problemów oddechowych i śmiertelnością tuczników w ciągu poprzednich 3 dni.
Fernando Rodríguez dyrektor CReSA, wyjaśnia na jakim etapie jest opracowanie szczepionki przeciwko ASF.
Nasi znajomi weterynarze opowiadają o aklimatyzacji loszek: programach, które wprowadzają, jak mierzy się status immunologiczny i specjalnych scenariuszach zarządzania wprowadzaniem tych loszek do głównego stada.
Przypadek kliniczny opisuje, w jaki sposób, po odkryciu dużej liczby martwych świń padłych w ciągu 4 dni, lekarze weterynarii zdiagnozowali ASF.
Enric Marco komentuje praktyczne implikacje niedawno opublikowanego artykułu badającego transmisję ASF poprzez połykanie much.
Główne czynniki w przewodzie pokarmowym, które warunkują odpowiednią pracę jelit.
10 zaleceń dotyczących afrykańskiego pomoru świń (ASF).
Co kryje się pod terminem "zdrowie jelit", o którym wszyscy mówią? Dlaczego to jest ważne?
Autorzy dzielą się swoimi strategiami w obliczu pojawiania się ognisk gryzienia ogonów oraz wiedzą na temat bieżących środków zapobiegawczych.
Jaka jest preferowana metoda ekspozycji?, a także najlepszy status przychodzących loszek?, czy powinny być hodowane w gospodarstwie, czy zakupione?, ... Weterynarze z Niemiec, Ameryki Północnej, Chin i Hiszpanii dzielą się swoimi opiniami.
Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie identyfikowania czynników ryzyka gryzienia ogonów oraz produkcji prosiąt z nieobcinanymi ogonami.
Wyjaśnienie czym są: test immunoenzymatyczny ELISA, test neutralizacji wirusa w surowicy SVN, test hemaglutynacji HI i test immunoperoksydazowy (IPMA)
Średnia śmiertelność wzrosła o 2,5% ze względu na zwierzęta, u których wystąpiło zapalenie rdzenia kręgowego i infekcje wstępujące wzdłuż kręgosłupa.
Ustalenie dnia 0 jest kluczowym krokiem w programach zwalczania i eliminacji chorób i powinien być wyznaczany przez lekarzy specjalistów z dużą dokładnością.
U świń odsadzonych i tuczników zaobserwowano wzrost częstości objawów oddechowych i spadku kondycji przy zwiększonej śmiertelności...
Obecnie kilka technik laboratoryjnych pozwala na ocenę komórkowej odpowiedzi immunologicznej.
Specjaliści weterynarii trzody chlewnej opisują "PRRS-cepcję" tej choroby na całym świecie.
Montse Torremorell prezentuje różne alternatywne rozwiązania. Porównanie ich pozwoli na uzyskanie próbek od żywych zwierząt z uwzględnieniem aspektu finansowego.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji