Leki w wodzie do picia: związek wzorców picia z podawaniem leków w wodzie
Znajomość wzorca zachowań związanych z piciem świń jest niezbędna do przeprowadzenia skutecznego leczenia.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Znajomość wzorca zachowań związanych z piciem świń jest niezbędna do przeprowadzenia skutecznego leczenia.
Co się stanie, jeśli czynnik wywołujący dyzenterię świń zostanie wykryty, ale nie wystąpi choroba? Oto, jak można go zdiagnozować i jakie są konsekwencje dla stada.
Zbieranie danych w rzeźni jest powszechną metodą uzyskiwania informacji na temat parametrów zdrowotnych i produkcyjnych, głównie z ostatnich tygodni życia świni.
Do maja 2023 r. 85% wszystkich duńskich stad świń otrzymało status serologiczny PRRS. W regionach o wysokim zagęszczeniu stad serododatnich wobec PRRS ustanowiono programy zwalczania choroby. Duńska Rada ds. Rolnictwa i Żywności podjęła szereg inicjatyw mających na celu utorowanie drogi do krajowego ograniczenia PRRS, w tym strategię wdrażania, narzędzia cyfrowe, wspólne wytyczne dotyczące klasyfikacji, monitorowania i zwalczania PRRSV oraz zasoby finansowania projektów.
Musimy znać warunki środowiskowe, aby móc prawidłowo oszacować zużycie wody.
W tym miejscu skupimy się na praktycznych zastosowaniach i wnioskach wyciągniętych z ostatnich badań terenowych dotyczących strategii reagowania na PRRSV w dotkniętych stadach hodowlanych.
Ogniska S. suis są często związane ze współistniejącymi infekcjami i czynnikami stresowymi zidentyfikowanymi jako potencjalne czynniki wyzwalające, ale naturalny proces infekcji nie jest w pełni zrozumiały, więc chcieliśmy wiedzieć, jaki jest stan naturalnie zakażonych świń.
Íñigo González wyjaśnia środki bezpieczeństwa biologicznego podjęte w fermach selekcyjnych i stadach knurów Hypor.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156400 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Dzięki czułości i swoistości porównywalnej z PCR, reakcję LAMP można przeprowadzić na miejscu w terenie, aby uzyskać praktyczne wyniki typu "Point-of-Care" przy minimalnym czasie oczekiwania.
Czy naprawdę przestrzegamy kolejności wizyt w gospodarstwach wskazanej przez kierownika ds. bioasekuracji?
Podanie dawki leku do wody należy powtórzyć w odstępie czasu zapobiegającym spadkowi stężenia leku w osoczu poniżej minimalnego skutecznego stężenia i przekroczeniu stężenia toksycznego.
W dobie narastającej oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe znaleziono rozwiązania, które pozwalają na zastąpienie antybiotyków środkami pochodzenia naturalnego.
Możesz też ułatwić sobie pracę, korzystając z naszego Kalkulatora podawania leków wodnych do wykonania obliczeń.
Oś jelitowo-płucna: nowe narzędzia do poprawy kontroli zjadliwości i utrzymywania się PRRS na poziomie gospodarstwa.
Stosowanie niektórych leków w zakwaszonej wodzie może ograniczyć ich skuteczność. Czy wiesz, jakie jest pH wody przed rozpoczęciem stosowania leku w wodzie?
Pobieranie języków od martwo urodzonych prosiąt jako system monitorowania stabilności przy porodzie służy poprawie wykrywania wirusa PRRS.
Poprzednie artykuły dotyczyły kryteriów genetycznych i wytycznych dotyczących właściwego zarządzania. W tym artykule Tim Snider, dyrektor regionalny ds. usług weterynaryjnych w PIC Europe, wyjaśnia podstawy programu zdrowotnego PIC.
Szczepionki autogeniczne wypełniają luki pozostawione przez szczepionki komercyjne. Dzięki temu, że wykorzystują szczepy pochodzące z hodowli, są bardzo swoiste i uniwersalne.
Jakie przyczyny mogą prowadzić do zwiększenia współczynnika wykorzystania paszy i śmiertelności u świń z pogorszonymi średnimi dziennymi przyrostami?
Czy powinniśmy się martwić? Przeczytaj relacje z gospodarstw, w których ten przenoszony przez komary wirus spowodował problemy z rozrodem i śmiertelność okołoporodową w Chinach.
Co może spowodować wzrost współczynnika konwersji paszy i śmiertelności bez wpływu na średni dzienny przyrost?
Co może spowodować wzrost współczynnika wykorzystania paszy u świń i pogorszenie średnich dziennych przyrostów bez zmiany śmiertelności?
Co by było, gdyby ta nowatorska droga szczepienia mogła być łatwo włączona do obecnych praktyk hodowli zwierząt i chroniła zwierzęta przed chorobami?
Jest to drugi artykuł autorstwa Prof. Pejsaka poświęcony temu, jak stres immunologiczny wpływa na organizm, zdrowotność jelit i produkcję.
Co dokładnie dzieje się w organizmie świni, gdy jest narażona na ostry lub przewlekły stres? Jakie implikacje dla produkcji ma stres? Aby odpowiedzieć na to pytanie, Prof. Pejsak sięga do badań prowadzonych w ostatnich dziesięcioleciach.
Rozważ te czynniki przy podejmowaniu decyzji o eliminacji lub kontroli PRRSv.
Co może spowodować wzrost współczynnika wykorzystania paszy u świń bez zmiany śmiertelności lub średnich dziennych przyrostów?
Przedstawiamy wyniki najnowszego badania oceniającego częstotliwość zachorowań związanych z infekcjami S. suis oraz główne koszty związane z tą chorobą w trzech głównych europejskich krajach produkujących świnie.
Jakie metody diagnostyki laboratoryjnej mogę zastosować w celu rozpoznania parwowirusa u świń? Jak interpretować wyniki badań?
W tym drugim artykule Antonio Vela, Francisco José Pallarés i David Espigares odpowiadają na pytania dotyczące diagnostyki, monitorowania i zwalczania pleuropneumonii wywołanej przez Actinobacillus pleuropneumoniae (App).
Wyniki programu monitorowania oceniającego występowanie E. Coli, C. perfringens, rota i koronawirusów powodujących biegunki noworodkowe u prosiąt.
W duńskiej produkcji świń postawiono cel - do 2025 roku 75% wszystkich tuczników będzie seroujemnych pod względem PRRS przy uboju. Zostanie to osiągnięte dzięki ścisłej współpracy władz weterynaryjnych, przemysłu trzody chlewnej, firm ubojowych, lekarzy weterynarii i producentów.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156400 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji