Diagnostyka laboratoryjna afrykańskiego pomoru świń
Jakich laboratoryjnych metod diagnostycznych mogę użyć do rozpoznania afrykańskiego pomoru świń? Którą z nich powinienem wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Jakich laboratoryjnych metod diagnostycznych mogę użyć do rozpoznania afrykańskiego pomoru świń? Którą z nich powinienem wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
Cztery najczęstsze błędy w zakresie bezpieczeństwa biologicznego na fermach trzody chlewnej, zilustrowane prawdziwymi przykładami.
Francja i Luksemburg są na linii strzału, aby stać się kolejnymi krajami europejskimi zaatakowanymi przez ASF po potwierdzeniu tej choroby w Niemczech w 2020 r., twierdzi jeden z najbardziej doświadczonych europejskich specjalistów w zakresie tej choroby.
Dlaczego ważne jest, aby mierzyć temperaturę lochy po oproszeniu? Jak spożycie paszy wpływa na wielkość miotu?
W dużych gospodarstwach pierwsze zwierzęta, które zachorują i padną z powodu ASF mogą pozostać niezauważone, chyba że istnieje odpowiedni pasywny system nadzoru liczby zachorowań i upadków.
Jakimi metodami diagnostyki laboratoryjnej mogę zdiagnozować różycę? Którą wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
Zapobieganie przenoszeniu i rozprzestrzenianiu się chorób powinno być celem każdej fermy trzody chlewnej, dlatego odpowiednie zaprojektowanie aspektów bioasekuracji ma kluczowe znaczenie. W tym artykule nadal omawiamy środki bezpieczeństwa biologicznego z dwoma ekspertami: Larą Ruiz i José Casanovas.
Bakterie w mikroflorze jelitowej, które stymulują odpowiedź immunologiczną na szczepionki u świń, również stymulują wzrost.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156400 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Przeglądamy nowości w wytycznych Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Świń (AASV), które obejmują nowe techniki monitoringu oraz rozszerzone i modyfikacje kategorii.
W tym artykule przyjrzymy się, jakie elementy bezpieczeństwa biologicznego powinny być uwzględnione przy projektowaniu fermy loch, choć mają one zastosowanie w każdej fermie.
W marcu 2021 r. u prosiąt w wieku od 12 do 17 dni nastąpił wzrost występowania poważnych kulawizn u około 20% obecnych prosiąt.
Jakie czynniki mogą pomóc w zarządzaniu prosiętami bez antybiotyków w paszy i ZnO?
Jakimi metodami diagnostyki laboratoryjnej mogę zdiagnozować chorobę Aujeszky’ego? Którą wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
W serii siedmiu artykułów omówiliśmy z czterema znanymi lekarzami weterynarii różne aspekty biegunki noworodków: zakażenia, odżywianie, zarządzanie, środowisko itp. Nie moglibyśmy zakończyć tej serii bez szczegółowego omówienia sposobu leczenia.
Jakich metod diagnostyki laboratoryjnej mogę użyć do zdiagnozowania Streptococcus suis? Którą wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
Mieszanie składników z paszą i dystrybucja paszy do miejsca w gospodarstwie, w którym następuje konsumpcja, określane jest jako „etap produkcyjny i poprodukcyjny” łańcucha dostaw pasz. W tym artykule przedstawiono, w jaki sposób koncepcje bezpieczeństwa biologicznego można zastosować do produkcji i dystrybucji paszy dla świń, aby zapewnić spożywanie produktu wolnego od patogenów.
Jeśli Twoją motywacją do zaprzestania stosowania antybiotyków w paszy i tlenku cynku jest przestrzeganie przepisów, pomyśl jeszcze raz. Co jest potrzebne do usunięcia leków podawanych w paszy?
Jak przenoszenie chorób dotyczy łańcucha dostaw składników pasz dla świń i jak producenci mogą ograniczać ryzyko transmisji poprzez skażone składniki.
Czy najlepiej oddzielać loszki od loch? Jakie środki bezpieczeństwa biologicznego są najważniejsze? W tym artykule czterech uznanych lekarzy weterynarii omawia swoje zalecenia..
Jakie laboratoryjne metody diagnostyczne mogę wykorzystać do zdiagnozowania enteropatii proliferacyjnej świń? Którą wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
Szczepy wirusa PRRS o wysokiej zjadliwości powodują bardziej nasilone objawy kliniczne, wyższą śmiertelność, większą wiremię i rozprzestrzenianie się w tkankach organizmu, a także silniejszą odpowiedź zapalną.
W tej serii artykułów dokonamy przeglądu niektórych ważnych zdarzeń przenoszenia chorób, które miały miejsce w łańcuchu dostaw pasz i przedstawimy charakterystykę kompleksowego programu bioasekuracji pasz, który uwzględnia bioasekurację składników pasz, a także procesy jej mielenia i dostarczania.
Jakie laboratoryjne metody diagnostyczne mogę wykorzystać do zdiagnozowania choroby obrzękowej? Którą wybrać w zależności od sytuacji? Jak interpretować wyniki?
W naszej serii poświęconej występowaniu biegunek u nowo narodzonych prosiąt musimy zawrzeć dyskusję na temat roli żywienia loch.
Jakie czynniki powodują zwiększoną śmiertelność i wolno rosnące prosięta w fazie odchowu? Jak możemy rozwiązać te problemy?
Jakich laboratoryjnych metod diagnostycznych mogę użyć do zdiagnozowania E. coli? Którą wybrać? Jak interpretować wyniki?
Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczących stosowania szczepionek i ich interakcji z układem odpornościowym.
Kluczowe komunikaty dotyczące bezpieczeństwa biologicznego związane z przenoszeniem martwych świń z czystego obszaru fermy do obszaru zarządzania osobnikami martwymi, przed ich usunieciem: zewnętrzny pojemnik na martwe zwierzęta, spalarnia lub pojemnik do hydrolizy.
Chociaż czyszczenie między partiami wydaje się być podstawowym zadaniem, po rozmowie z autorami widzimy, że wciąż jest dużo miejsca na poprawę.
Innowacyjny cyfrowy system kontroli bioasekuracji i jego zastosowanie do obiektywnego monitorowania wewnętrznego bezpieczeństwa biologicznego i przemieszczania się w gospodarstwie.
Plusy i minusy utylizacji zwłok, hydrolizy alkalicznej, rozkładu beztlenowego, zgazowania i homogenizacji.
Od 2017 roku liczba loszek wchodzących w ruję (z odruchem akceptacji) stopniowo spadała do poziomu poniżej 50-60% loszek gotowych do inseminacji...
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 156400 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji