Dziesięć lat ASF w Polsce: czego się nauczyliśmy?
Z różnych powodów Polsce nie udało się zwalczyć ASF u dzików i świń. Jakie środki wdrożył nasz kraj w ciągu tych 10 lat i dlaczego były one niewystarczające?
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Z różnych powodów Polsce nie udało się zwalczyć ASF u dzików i świń. Jakie środki wdrożył nasz kraj w ciągu tych 10 lat i dlaczego były one niewystarczające?
W tej drugiej części zajmiemy się wydobywaniem języka, tchawicy, płuc i serca w jednym kawałku. Wydobędziemy narządy jamy brzusznej, zarówno układ trawienny, jak i układ moczowy i płciowy. W przypadku głowy uzyskamy dostęp do małżowin nosowych, mózgu i móżdżku.
Odejście od systemu zarządzania cotygodniowymi partiami poprawiło czas do osiągnięcia stabilności, czas do osiągnięcia podstawowej produkcji i całkowite straty prosiąt na 1000 loch po wybuchu PRRS.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 154557 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Przegląd sposobów podawania szczepionek, metod podawania w zależności od typu zwierzęcia oraz sposobów zarządzania zapasami szczepionek.
Ta nowa sekcja, koordynowana przez zespół anatomii patologicznej z Uniwersytetu w Kordobie w Hiszpanii, pokaże nam, w bardzo wizualny i praktyczny sposób, jak przeprowadzić sekcję zwłok świni.
333 Experience Congress Latam 2024, odbywający się przez trzy dni w Kostaryce, zgromadził ponad 1000 uczestników, z których 27% stanowili dyrektorzy i menedżerowie wiodących firm z branży trzody chlewnej w Ameryce Łacińskiej. Trzydzieści osiem procent uczestników pochodziło z Kostaryki, a ponad 60% z innych krajów.
Opracowaliśmy praktyczny i poglądowy podręcznik sekcyjny świń.
Aby zapewnić prawidłowe działanie szczepionek, musimy dokładnie kontrolować pewne krytyczne punkty w obchodzeniu się z nimi.
Ogólne ryzyko wystąpienia ogniska PRRS jest 12 razy wyższe w ciągu pierwszych 15 dni po wypompowaniu obornika niż w pozostałej części roku.
Zwalczanie much nie powinno ograniczać się do miesięcy letnich, ponieważ odgrywają one znaczącą rolę w przenoszeniu chorób i dobrostanie ludzi i zwierząt.
Czy szczepionki autogenne mogą pomóc nam kontrolować infekcje paciorkowcowe? Co powinniśmy wziąć pod uwagę?
Targi SPACE 2024 przyciągnęły ponad 101 000 odwiedzających ze 120 krajów, potwierdzając swoją rolę jako międzynarodowego miejsca spotkań dla osób z branży zwierząt gospodarskich i innowacji w rolnictwie.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji