Polska: zmiana obszarów ASF w związku z odnotowaniem ogniska choroby w Wielkopolsce
Kilka dni temu odnotowano ognisko ASF, w którym było około 10 tysięcy zwierząt.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Kilka dni temu odnotowano ognisko ASF, w którym było około 10 tysięcy zwierząt.
Na fermie znajdowało się ponad dwadzieścia tysięcy zwierząt. Jest to równocześnie pierwsze ognisko ASF w tym roku.
Friedrich-Loeffler-Institut (FLI) rozpoczął badania zakażeń u świń, kurczaków, nietoperzy owocowych i fretek.
Afrykański pomór świń nadal negatywnie wpływa zarówno na hodowlę trzody chlewnej przydomowej, jak i komercyjnej w Rumunii. Wysokie ceny wieprzowiny w UE ograniczały import wieprzowiny i żywych prosiąt w Rumunii w drugiej połowie 2019 r.
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) właśnie zaktualizował interaktywne narzędzie do przeglądania danych dotyczących oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe za 2018 r.
Stwierdzono, że świnie nielegalnie przewożone w Syczuanie były zakażone ASFV.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 169014 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Obecnie nie ma dowodów na to, że żywność jest źródłem lub drogą transmisji wirusa.
Salmonella i Campylobacter stają się coraz bardziej odporne na ciprofloksacynę, ale u zwierząt gospodarskich odnotowano pozytywną tendencję.
W Wietnamie z powodu ASF zabito ponad 5,9 miliona świń, ale liczba zabitych loch jest nieznana. IPSARD stworzył dwa scenariusze symulacji, aby pomóc przewidzieć konsekwencje.
Prezydent zmienia ustawodawstwo, aby zapewnić kontrolę i zwalczanie afrykańskiego pomoru świń na Filipinach.
Greckie Ministerstwo Rolnictwa potwierdziło obecność ASF w małym gospodarstwie położonym w Serres na północy kraju.
W większości gmin minęło ponad miesiąc bez nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń, ale władze jeszcze nie świętują sukcesu.
Liczba przypadków ASF nadal rosła w krajach UE w ciągu ostatniego roku, a choroba pojawiła się po raz pierwszy na Słowacji i w Serbii.
ASF pojawił się w prowincji Davao Occidental. Pod nadzorem jest piętnaście regionów, co najmniej 100,000 zwierząt zagrożonych.
Brazylia zakazuje importu, produkcji, sprzedaży i stosowania tylozyny, linkomycyny i tiamuliny jako stymulatorów wzrostu.
Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) rozpoczyna drugą fazę kampanii uświadamiającej skupiającej się na roli podróżnych jako nośników afrykańskiego pomoru świń.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji