Niemcy: spadek wykorzystania zbóż do karmienia zwierząt
W roku gospodarczym 2021/22 w Niemczech zużyto 20,9 mln t ziarna paszowego, czyli o około 16 % mniej.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
W roku gospodarczym 2021/22 w Niemczech zużyto 20,9 mln t ziarna paszowego, czyli o około 16 % mniej.
Najnowszy raport dotyczący szacunków zbiorów kukurydzy i soi wykazał niewielkie zmiany w stosunku do raportu październikowego. Najważniejsze z nich to spadek zbiorów w Unii Europejskiej oraz wzrost zapasów końcowych dla Brazylii i Ukrainy.
Scenariusz przewidywany dla światowej produkcji kukurydzy sugeruje tendencję wzrostową popytu na brazylijski eksport.
W porównaniu do wrześniowego raportu wyróżniają się spadkiw prognozach produkcji i eksportu w USA dla kukurydzy i soi, natomiast dla Ameryki Łacińskiej szacowane są wzrosty dla nasion oleistych w tych dwóch wskaźnikach.
Rosja zgodziła się na przedłużenie o cztery miesiące porozumienia w sprawie eksportu ukraińskiego zboża z portów Morza Czarnego.
Komunikat eksponuje kilka dobrych praktyk, jak np. promowanie stosowania nawozów organicznych.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 168540 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Rozprzestrzenianie się chorób zwierzęcych oraz ekonomiczne skutki wojny na Ukrainie to główne czynniki ograniczające popyt.
Ze względu na zmniejszone pogłowie trzody chlewnej, wielkość produkcji pasz dla trzody chlewnej spadła o 7,6%, ale nadal jest najważniejsza i wynosi 9,1 mln ton.
O konsekwencjach rosyjskiej agresji na Ukrainę dla rolnictwa i logistyki rozmawiano podczas poniedziałkowego spotkania europejskich ministrów rolnictwa.
Wiosenne uprawy ucierpiały z powodu suszy i wysokich temperatur. W rezultacie plony gwałtownie spadły, zwłaszcza w przypadku nienawadnianej kukurydzy.
Ukraiński minister infrastruktury zapowiedział wznowienie eksportu zboża drogą morską, który został zablokowany z powodu wojny.
W odpowiedzi na wniosek państw członkowskich UE Komisja proponuje tymczasowe, krótkoterminowe odstępstwo od przepisów dotyczących płodozmianu i utrzymania cech nieprodukcyjnych na gruntach ornych.
Hiszpańska produkcja przemysłowa mieszanek paszowych dla zwierząt gospodarskich w 2021 roku pozostała na podobnym poziomie jak rok wcześniej. W 2022 roku spodziewany jest spadek w tym zakresie.
Komisja zezwoliła na stosowanie nowej genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy do spożycia przez ludzi i zwierzęta.
Oczekuje się, że rozprzestrzenianie się chorób zwierzęcych oraz utrzymująca się hossa na światowym rynku zbóż, napędzana przez rosyjską inwazję na Ukrainę, zmniejszy zapotrzebowanie na mieszanki paszowe w 2022 r. o 4-5 mln ton.
Z powodu wojny na Ukrainie, ekologiczni hodowcy trzody chlewnej i drobiu mogą mieszać w diecie 5% nieekologicznych roślin paszowych bogatych w białko.
Producenci ze Stanów Zjednoczonych zamierzają obsadzić rekordowo dużą liczbę akrów soi w 2022 roku.
Nawet 6 mln USD zostanie przeznaczone na budowę nowego zakładu, który zwiększy produkcję zrównoważonych produktów na bazie owadów przeznaczonych do karmienia zwierząt.
Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) opublikował nowe miesięczne raporty dotyczące podaży i popytu na zboża i rośliny oleiste, w których wprowadzono znaczące korekty dotyczące upraw soi w Ameryce Południowej.
Indeks cen zbóż FAO wyniósł w marcu średnio 170,1 punktów, co oznacza wzrost o 24,9 punktów (17,1%) w stosunku do lutego i najwyższy poziom od 1990 roku.
Aby w perspektywie długoterminowej zmniejszyć zależność od importu nawozów, Parlament proponuje przejście na alternatywne, organiczne źródła składników odżywczych dla rolnictwa.
Konflikt między Rosją a Ukrainą spowodował wzrost cen wielu składników paszowych, a w związku z tym znacznie wzrosły ceny pasz dla trzody chlewnej.
Federacja Rosyjska i Ukraina odgrywają ważną rolę w światowej produkcji i dostawach żywności i nawozów.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji