UE mogłaby ponownie zezwolić na stosowanie przetworzonego białka zwierzęcego (PAP) w paszach dla zwierząt gospodarskich
Wniosek umożliwi stosowanie białek owadzich i innych niż przeżuwacze (kolagen i żelatyna) w paszach dla drobiu i trzody chlewnej.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji
Wniosek umożliwi stosowanie białek owadzich i innych niż przeżuwacze (kolagen i żelatyna) w paszach dla drobiu i trzody chlewnej.
EFSA stwierdziła, że ten dodatek nie może być już uważany za bezpieczny w karmieniu zwierząt.
Zwiększone wykorzystanie żywności, paszy i przemysłu zwiększy całkowite spożycie zbóż.
Komisja wydała zezwolenie na zmodyfikowane genetycznie soję i kukurydzę.
Wytyczne Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności dotyczące informacji, które wnioskodawcy muszą uwzględnić w celu odnowienia zezwolenia na dodatki paszowe.
Całkowita produkcja zbóż w Chinach wyniosła 669,49 mln ton, co oznacza wzrost o 0,9% w porównaniu z rokiem 2019.
Witamy na 333
Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.
Świętujemy 154362 użytkowników na 333!
Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?Amerykański eksport zbóż paszowych we wszystkich formach (GIAF) kończy rok gospodarczy na poziomie prawie 101 milionów ton metrycznych.
Najnowszy krótkoterminowy raport perspektywiczny dla rynków rolnych UE, przygotowany przez Komisję Europejską, przedstawia trendy i perspektywy dotyczące zbóż, roślin oleistych i wieprzowiny.
Komisja wydała zezwolenie na organizmy zmodyfikowane genetycznie (GMO) do zastosowań w żywności i paszy (soja MON 87708 x MON 89788 x A5547-127).
Mapa Ziemi wzmacnia platformę geoprzestrzenną FAO Hand-in-Hand i pozwala każdemu, kto ma dostęp do Internetu, uzyskać dostęp do kluczowych informacji dotyczących klimatu, środowiska i rolnictwa.
W następstwie obniżonej prognozy zbiorów kukurydzy na rok 2020/21, która doprowadziła do wzrostu cen kukurydzy w USA, cło przywozowe na kukurydzę, sorgo i żyto w Unii Europejskiej wynosi obecnie 0 euro za tonę od 27 sierpnia 2020 r.
Produkcja mieszanek paszowych przemysłowych dla zwierząt hodowlanych w UE-28 na 2019 r. szacowana jest na 163,3 mln. t, tj. o 0,9% mniej niż w 2018 r., zgodnie z danymi dostarczonymi przez członków FEFAC.
Biorąc pod uwagę, że produkcja w Kolumbii jest niewystarczająca, zniesienie ceł zwiększy zdolności dostaw surowców do produkcji pasz.
W obliczu obecnej sytuacji gospodarczej w Federacji Rosyjskiej i innych krajach EAEU Ministerstwo podejmuje środki mające na celu utrzymanie stabilności rynku żywności w celu zaspokojenia krajowego popytu na zboże i jego pochodne.
Susza w 2018 r. w Europie miała znaczący wpływ na ogólną podaż paszy na lata 2018/19.
Cotygodniowy newsletter podsumowujący najnowsze informacje z 3trzy3.pl
Zaloguj się i zapisz do subskrypcji